Organist Ines Maidre esineb Saksamaal ja Hollandis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ines Maidre
Ines Maidre Autor/allikas: PRNPM/Scanpix

Meie rahvusvaheliselt tuntumaid organiste Ines Maidre annab neil päevil kokku neli soolokontserti orelikavadega Saksamaa kahel orelifestivalil ning Hollandis, kavas on ka eesti heliloojate teoseid.

Juba on toimunud Ines Maidre oreliõhtud Saksamaal – 12. juulil ja 15. juulil. 12. juuli kontsert leidis aset Püha Maria kirikus (St. Marien Stiftskirche) Bergis, kuuludes Herfordi orelisuve (Herforder Orgelsommer 2015) programmi. Selles mahukas suvekontsertide sarjas erinevais kirikuis on sissepääs kuulajatele vaba.

Kolmapäeval, 15. juulil andis Ines Maidre kontserdi mainekal Hamburgi suvisel orelifestivalil (Hamburger Orgelsommer) St. Michaeli kiriku (Hauptkirche St. Michaelis zu Hamburg) orelil.

Neil kahel oreliõhtul tutvustas Ines Maidre pikka rida oreliklassikuid möödanikust ja tänapäevast eeskätt saksa ja prantsuse muusikast, aga ka Rudolf Tobiase loomingust. Ettekantavad heliloojad olid peale Tobiase veel Johann Caspar Fischer, Girolamo Frescobaldi, Pablo Bruna, Nicolas de Grigny, Charles Mulet, Kjell Mørk Karlsen, Jean Langlais, Charles Tournemire, Johann Sebastian Bach ja Seth Bingham.

Ines Maidre esinemised Hollandis leiavad aset laupäeval ja pühapäeval, 18. ja 19. juulil. 18. juuli orelikava mängib ta St. Bavo basiilika orelil Haarlemis, 19. juulil on kontsert Amsterdamis kuulsas kirikus De Duif. Haarlemis on kaastegev viiuldaja Ingmar Simson-Valtin. Hollandis tulevad ettekandele Bachi, Leo Sowerby, Albert Alaini, Seth Binghami, Charles Tournemire’i, eesti muusikast aga Rudolf Tobiase, Artur Kapi, Arvo Pärdi ja Artur Lemba palad.

23. ja 25. juulil mängib Ines Maidre Eestis, Jõhvi kirikus ja Audru kirikus. See on kava „Spiegel im Spiegel – Arvo Pärt 80“ ja neil kahel õhtul on kaastegevad Ingmar Simson-Valtin viiulil ja Iris Maidre Aarvik vioolal.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: