Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kunstihoone galeriis käsitletakse info üleküllust ja selle tagajärgi

{{1437395598000 | amCalendar}}
Stacey Kooseli kureeritud näitus
Stacey Kooseli kureeritud näitus "TL;DR" Tallinna Kunstihoone galeriis Autor/allikas: Tallinna Kunstihoone

Reedel avatakse Kunstihoone galeriis rahvusvaheline grupinäitus "TL;DR". Stacey Kooseli kureeritud näitusel lahatakse läbi heli ja stereograafia, heliinstallatsiooni, trükisõna, video ning graffiti info üleküllust ja meedia manipulatsioone.

Näituse pealkiri "TL;DR" viitab internetis laialt levinud slängile, mille eestikeelseks vasteks on "liiga pikk, ei lugenud" (too long; didn't read). Umbes 2003. aastal kasutusele võetud slängiühendiga väljendatakse kärsitust teksti suhtes, mis tundub süvenemiseks liiga mahukas ja ebahuvitav. Minimalistliku slängiühendiga viidatakse teisenenud kultuurilistele tähendustele, nagu seda on kaasaegse tähelepanuvõimega arvestav kommunikatsioonistiil ja nõudlus silmapilkseks rahulduseks. Meediateoreetikud peavad taolist käitumist vastureaktsiooniks infost küllastunud keskkonnale. Selle tagajärjel pöördutakse tagasi kuulmis- ja nägemismeele poolt saadud ning vahetult meid ümbritsevast ruumist kogutud teabemustrite juurde.

Uute töödega astuvad üles üheksa kaasaegset kunstnikku: Varvara Guljajeva & Mar Canet, Erki Kasemets, Eva Sepping, Sten Saarits, Andres Lõo, Kiwa, Pille-Riin Jaik ja Jesus Rodriguez.

Näituse avatakse 31. juulil:
18.00 avasõnad Hispaania suursaadikult Fernando García Casas'lt
19.00 paranoia publishing group ltd. esitlus Kiwalt
19.30 Andres Lõo heli-performance
20.00 Jesus Rodriguez'i aknagraffiti lõpetamine

Näituse kujundus: Neeme Külm.

Näituse kuraator on Stacey Koosel, Eesti Kunstiakadeemia doktorant, kes kaitseb peatselt oma doktoritööd "Sotsiaalmeedia mõju identiteedile: ümberkujundatud mina, mis samuti uurib meedia mõju".

Näitus avatakse reedel, 31. juulil kl 18.00 ja see jääb lahti 23. augustini 2015.

Rohkem infot ürituse kohta Facebookist.

Toimetaja: Taavi Hallimäe/Mari Kartau

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: