Tallinna kogunevad nõukogude ajaloo uurijad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna Ülikool
Tallinna Ülikool Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Järgmisel nädalal kogunevad Tallinna Ülikoolis nõukogude kultuuri ja ajaloo uurijad, kes keskenduvad 1960-70ndate ühiskondlike protsesside uurimisele. Ettekande teevad teiste hulgas mitmed tunnustatud teadlased Oxfordi ja Harvardi ülikoolidest.

24.-31. juulini Tallinna Ülikoolis toimuva suvekursuse “Late Socialism (1956-85): The Forgotten Years between Stalinism and Perestroika” raames koguneb Eestisse üle 50 ajaloo, kultuuri- ja sotsiaalteaduste doktorandi kokku enam kui kümnest riigist Euroopas, USAst, ja ka nt. Brasiiliast. Loenguid peavad professor Catriona Kelly (Oxfordi Ülikool, Slaavi, Ida-Euroopa ja Euraasia uuringute assotsiatsiooni president), dr. Juliane Fürst (Bristoli Ülikool, Harvardi Ülikool) ja dr. Polly Jones (Oxfordi Ülikool).

Kursuse peakorraldaja, ajaloolase ja Eesti Humanitaarinstituudi teaduri Uku Lemberi sõnul on kursuse eesmärgiks fookusesse tõsta seni teaduslikult vähe uuritud Hruštšovi ja Brežnevi valitsemise periood, ehk aastad 1956-1982. „Hilise nõukogude aja käsitlemine on olnud enamasti seotud talle eelneva ja järgneva perioodi uurimisega, seda on nii teadlaste kui laiema avalikkuse poolt enamasti nähtud kas stalinismi leebema jätku või perestroika eelmänguna. Soovime seda kurssi muuta ja vaadata nn. sula ja stagnatsiooniaega nende endi terminites,“ selgitas Lember.

Suvekursuse käigus toimub kolm avalikku loengut, kuhu on oodatud kõik huvilised. 24. juulil kell 16.00 algab Tallinna Ülikoolis avalik loeng, kus professor Catriona Kelly räägib post-sotsialistliku kogemuse ja mälupraktikate uurimisest ning nostalgia mõiste problemaatilisusest.

Dr. Juliane Fürsti avalik loeng "All you need is Love: How the Soviet Hippies lived through, with and despite Stagnation” toimub 27. juulil algusega kell 14.00 ja Dr. Polly Jones’i loeng “Should I stay or should I go? Finding a Niche in Late Soviet Literature” 30. juulil algusega kell 16.00.

Kõik loengud toimuvad Tallinna Ülikooli Mare majas aadressil Uus-Sadama 5, ruumis M-218.

Toimetaja: Taavi Hallimäe

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: