Viljandi kultuuriakadeemia sai direktoriks Iñaki Sandoval Campillo ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1437740107000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Täna toimusid uued TÜ Viljandi kultuuriakadeemia direktori valimised. Valituks osutus Iñaki Sandoval Campillo. Uus direktor astub ametisse 1. septembril, enne kinnitab Tartu Ülikooli rektor veel valimiskogu otsuse.

Esiteks kavatsen ma nii kiiresti kui võimalik omandada eesti keele. Teiseks kavatsen endale nii kiiresti kui võimalik selgeks teha, kuidas ülikool toimib, kohtudes tudengite, õppejõude ja juhtidega.
Et ma saaksin nii akadeemiast kui ka Tartu ülikoolist tervikliku pildi, et mul oleks kogu informatsioon, et saaksin hakata otsuseid tegema ja kogu hingega tööle asuda," kommenteeris Campillo oma valimisvõitu "Aktuaalsele kaamerale".

Esimest korda valiti sedakorda kultuuriakadeemiale rektorit 22. juunil. Tartu Ülikooli rektor Volli Kalm otsustas valimiskorra rikkumise tõttu need valimised tühistada.

Valimisreglemendis peitunud vastuoludest andis teada valimiskogusse kuulunud Helir-Valdor Seeder, kes tegi ka ettepaneku korraldada uued valimised.

Segadus tekkis valimisreglemendi punktist, mis ütleb, et kui Raagmaa ja Campillo hääled jäid 11:11, siis pidanuks edasipääseja loosima ja ning kandidaadi toetuse üle oleks saanud valimiskogu taas hääletada. Seda aga ei tehtud. Sellest lähtuvalt otsustas Tartu Ülikooli rektor Volli Kalm, et selline tulemus ei saa jõusse jääda ning kuulutas hääletustulemuse kehtetuks.

Uued valimised toimusid täna samade kandidaatide ehk Garri Raagmaa ja Iñaki Sandoval Campillo vahel samas Viljandi kultuuriakadeemia nõukogust ja nõunikest koosnevas valimiskogus. Esimeses valimisvoorus sai Campillo 12 häält ja Raagmaa 11. Kuna võitmiseks oli vajalik vähemalt 13 häält, korraldati II voor, kus sai hääletada kas Campillo poolt või vastu ning seal kogus ta 14 poolthäält, mis oli positiivse tulemuse jaoks piisav.

"See on Iñaki Sandovalile muidugi tõsine väljakutse hakkama saada Eesti haridusmaastikul, ka Eesti poliitilisel maastikul. Sest Viljandi kultuuriakadeemia igal juhul väärib väga head, võimekat ja läbilöögivõimelist juhtimist," ütles valimiskogu esimees Mart Meri.

Iñaki Sandoval Campillo on kaitsnud filosoofiadoktori kraadi Universitat Autònoma de Barcelona’s 2013. a (PhD kunstiajaloos ja muusikateaduses), läbi viinud õppetööd lektorina Pamplona konservatooriumis ja õppeassistendina Las Vegase Nevada ülikoolis. Iñaki Sandoval Campillo on tunnustatud jazzpianist, millest annavad tunnistust arvukad kontserdid ning albumid. Iñaki Sandoval Campillo töötab praegu Barcelonas asuva Liceu konservatooriumi professor, jazziosakonna juhataja ja magistriõppe dekaan.

Viljandi kultuuriakadeemia ametist lahkuv direktor Anzori Barkalaja jätkab Tartu ülikooli haridusinstituudis hariduskorralduse lektorina.

Toimetaja: Mari Kartau/Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: