Täna Suveaarial: Kadri Tegelmann ja Jaanika Rand-Sirp ({{commentsTotal}})

Metsosopran Kadri Tegelmann
Metsosopran Kadri Tegelmann Autor/allikas: Pärnu Ooper

Kolmapäeval kõlab Suveaaria festivalil Pärnu Eliisabeti kirikus Joaquin Rodrigo, Edward Elgari ja Gustav Mahleri rahvalauludel ja –pärimusel põhinev muusika. Esinevad metsosopran Kadri Tegelmann ja pianist Jaanika Rand-Sirp.

Hispaania helilooja Joaquin Rodrigo kirjutas Neli Sefaradi laulu 1965. aastal koostöös pianistist abikaasaga. Sefaradi kogukonna moodustasid Hispaaniast ja Portugalist aastail 1492-1497 välja aetud ristimisest keeldunud juudid, kelle kōnekeeleks on hispaania keelele lähedane ladiino keel. Lauludes on tunda ka araabia muusikale iseloomulikke laade.

Inglise helilooja Edward Elgar kirjutatud Mere laulude tsükli tekstide läbivaks teemaks on unistamine, eneseotsingud ja alateadvuses rändamine ning läbivaks sümboliks meri ja selle rahu, tormid ja unistused.

Des Knaben Wunderhorn on saksa rahvaluule kogumik, mille tekste on viisistanud mitmed saksa heliloojad. Gustav Mahler viisistas ühtekokku 24 teksti ja kasutas neid ka kolmes sümfoonias. Mahleri valitud laulude
temaatika on muinasjutumaailmast luupainajalike surmalauludeni. Nende vahele jääb nii moraalijutlust, armastuslaule, kaotusevalu kui ka kibedat irooniat ja groteski. Nagu tekstid, nii ka Mahleri muusika kubiseb rahvamuusika, leina- ja sõjamarsside laenudest.

Metsosopran Kadri Tegelmann omandas magistrikraadi Hollandi Rahvuslikus Ooperiakadeemias ja täiendas ennast Madalmaade Ooperistuudios. Ta on esitanud ooperilavadel paljusid rolle, esinenud oratooriumisolistina ja uudisteoste esiettekannetel. Lisaks Eestile ja Hollandile on ta esinenud Saksamaal, Soomes, Belgias ja Sloveenias.

Pianist Jaanika Rand-Sirp omandas magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias saateklassi erialal. 2003. aastal omistati talle Rahvusvahelise Richard Wagneri Ühingu stipendium. Ta tegutseb aktiivselt kammermuusikuna, on hinnatud ansamblipartner paljudele lauljatele. Jätkuv koostöö seob teda Heli Veskuse, Annaliisa Pillaku ja Karmen Puisiga.

Kontsert toimub kolmapäeval, 29.07.2015 kell 20.

 

Teisipäeval 28.07, neljapäeval 20.07 ja pühapäeval 2.08.2015 kell 22 toimub Pärnu Vanalinna õuel (Nikolai 26 / Pühavaimu 19) kontsert-installatsioon Valge Ingel. Kõlavad Kaija Saariaho Lonh, Lubawa
Sydorenko Valge Ingel ja Sven Sosnitski uus teos Kauge Maa Laul. Esinevad sopran Kai Kallastu, valguskunstnik Johanna-Mai Vihalem ning Sven Sosnitski ja Andrus Kallastu (elektroonika).

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Pärnu OoperHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: