Viljandi Linnagaleriis eksponeeritakse Eesti kultuuriplakateid ({{commentsTotal}})

{{1438246738000 | amCalendar}}
Eesti Kultuuriplakat 2015
Eesti Kultuuriplakat 2015 Autor/allikas: Pressimaterjalid

Homme avatakse Viljandi Linnagaleriis Haapsalu Graafilise Disaini Festivali külalisnäitus "Eesti kultuuriplakat 2015".

Haapsalu Graafilise Disaini Festival (HGDF) keskendus käesoleval aastal plakatikunsti arengutele ning uutele tuultele kohalikus plakatimaailmas. Festivali on korraldatud nüüdseks juba 10 aastat ja üle aasta korraldatakse kultuuriplakatite konkurss, mille tulemusena komplekteeritakse ülevaatenäitus, mis peale esmaesitlust Haapsalus, asub rännuteele – esmalt kodumaal ja järgmisel aastal ka piiri taha. Eriliseks teeb selle näituse võimalus saada kontsentreeritud ülevaade eri Eesti paigus korraldavate kultuuriürituste mitmekesisusest ja ilmest – kannab ju plakat peale sõnumi ka selgelt oma aja hõngu ning iseloomulikku autori loomekäekirja. Nii näeb eri loometõekspidamiste, kujundusvõtete ja generatsioonide esindajate loomingut, mis kokku moodustavad üllatavalt äratuntava terviku – Eesti plakati. Kuigi füüsiline kultuuriplakat on kaotanud oma positsioone nlinnapildis, taandunud Eesti linnades järjest harvematele ekspositsioonipindadele, ei ole tajuda loomingulist minnalaskmist, pigem vastupidi – kodumaine plakat on maailma plakatimaastikul konkurentsivõimeline ja endiselt edukas ka rahvusvahelistel konkurssidel.

Tänavusele HGDF plakatikonkursile esitati 248 reaalselt eksponeeritud plakatit aastatest 2013-2015. Žürii kooseisus Ivar Sakk, Jaanus Eensalu, Helene Vetik, Kalle Toompere, Anne Pikkov, Mart Andrson ja Marko Kekishev valisid HGDF 2015 plakatikollektsiooni 49 autorilt 80 plakatit. Lisaks valiti ka "10 parimat kultuuriplakatit 2015" žüriilt maksimumpunktid saanud plakatite seast.

Viljandi Linnagaleriis eksponeeritakse kultuuriplakateid kuni 10. septembrini 2015

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: