Suveaarial esineb bariton Tim Kuypers ({{commentsTotal}})

Tim Kuypers
Tim Kuypers Autor/allikas: Pärnu Ooper

Laupäeval, 1.08.2015 kell 20 esitavad Suveaaria festivalil hollandi bariton Tim Kuypers ja pianist Jaanika Rand-Sirp Pärnu Eliisabeti kirikus Franz Schuberti, Frank Martini, Gabriel Fauré ja Gustav Mahleri laule.

Bariton Tim Kuypers õppis laulmist Amsterdami konservatooriumis ja täiendas ennast Baieri riigiooperi stuudios Münchenis. Pärast õpingute lõpetamist on ta esinenud Luzerni festivalil Šveitsis, Dartingtoni suvefestivalil Inglismaal, Berliini kontserdimajas, Théâtre de Champs Elysée's Pariisis ja Royal Concertgebouw's Amsterdamis. Ta on esinenud koos väga tuntud lauljate ja dirigentidega. Tema ooperirollide loetellu kuuluvad mh Silvio Leoncavallo ooperist Pajatsid, krahv Almaviva Mozarti ooperist Figaro pulm, Wolfram Wagneri ooperist Tannhäuser, Belcore Donizetti ooperist Armujook ja Pantalon Prokofjevi ooperist Armastus kolme apelsini vastu. Lisaks ooperirollidele kuuluvad tema repertuaari Mahleri laulutsüklid Surnud laste laulud, Rändava selli laulud, Rückerti laulud ja Poisi võlusarv, Schuberti Talvine teekond, Martini Kuus Igamehe monoloogi, Schumanni Lauluring ja Kerneri laulud ning Johannes Brahmsi Laulud op. 32. Ta on teinud kaasa ka paljude vokaalsümfooniliste suurvormide, nagu Mendelssohni oratooriumi Elias, Händeli oratooriumi Messias, Brahmsi, Fauré ja Duruflé reekviemide ning Orffi lavalise kantaadi Carmina Burana ettekannetel.

Pianist Jaanika Rand-Sirp omandas magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias saateklassi erialal. 2003. aastal omistati talle Rahvusvahelise Richard Wagneri Ühingu stipendium. Ta tegutseb aktiivselt
kammermuusikuna, on hinnatud ansamblipartner paljudele lauljatele. Jätkuv koostöö seob teda Heli Veskuse, Annaliisa Pillaku ja Karmen Puisiga.

Neljapäeval 20.07, pühapäeval 2.08 ja teisipäeval 4.08.2015 kell 22 toimub Pärnu Vanalinna õuel (Nikolai 26 / Pühavaimu 19) kontsert-installatsioon Valge Ingel. Kõlavad Kaija Saariaho Lonh, Lubawa Sydorenko Valge Ingel ja Sven Sosnitski uus teos Kauge Maa Laul. Esinevad sopran Kai Kallastu, valguskunstnik Johanna-Mai Vihalem ning Sven Sosnitski ja Andrus Kallastu (elektroonika).

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Pärnu OoperHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: