Obinitsas esietendub Taarka Pärimusteatri lavastus setondusest ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Setumaal soome-ugri kultuuripealinnas Obinitsas esietendub Taarka Pärimusteatri lavastus „non-stop SETO". Lavastus uurib setondust nii kohaliku elaniku kui ka kõrvaltvaataja pilgu läbi, püüdes ka kõige pühalikumaid ja tõsisemaid teemasid käsitleda setuliku huumoriga.

Kui veel nõukogude ajal oli setu olemine häbiasi, siis tänapäeval on see hoopis vastupidi. Kuid mitte vaid suhtumise muutumine setudesse pole see, mille Taarka pärimusteater sedapuhku on fookusse võtnud vaid ka see, kuidas suures setotamise ehk nonstop setuks olemise hoos saavad järjest suuremat tähelepanu väheolulised asjad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Et kummalisel kombel saavad tähelepanu ja rahastust ja sellist presenteerimist valdkonnad, mis tegelikult ei vii kogukonda edasi, vaid on kuidagi enese müümise jaoks," rääkis "non-stop SETO" lavastaja Helena Kesonen..

Dramaturg Kristiina Jalasto kirja pandud sketside vahel saab kuulda ka pärimusteatri näitlejate, kes suures jaos on kohapeal elavad setu noored, endi kirjutatud monolooge sellest, mis neil parasjagu südamel.

"Need probleemid ja küsimused ja mured on peas kummitanud juba aastaid. Nüüd on lihtsalt tulnud hea võimalus need välja öelda," ütles Taarka Pärimusteatri näitleja Kärt Kooser.

"Non-stop seto" etendus toimub samaaegselt soome-ugri kultuuripealinnas lipuväljaku avamise ja Seto kuningriigi päevaga.

"Jah, et siis toome sellesse natukene massiürituseks läinud päeva alternatiivset vaadet, et kuidas on ka võimalik olla seto," ütles Helena Kesonen.

Etendust mängitakse Obinitsas Kingo talu heinaküünis.

Toimetaja: Heikki AasaruHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: