Ilmus uuesti illustreeritud "Marjakobar ja teisi seto muinasjutte" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

"Marjakobar ja teisi seto muinasjutte" Autor/allikas: marjad raamatu esikaanelt

Kirjastuselt Koolibri ilmus uues kuues Erna Normanni ning Herbert Tampere koostatud "Marjakobar ja teisi seto muinasjutte". Seekordset trükki ilmestavad kunstnik Regina Lukk-Toompere joonistused.

Tuntud folkloristide juba ammu koostatud kogumik annab üllatava ja kaasakiskuva pildi Eestimaa kaguservas asuva Setomaa omapärasest kultuurist. Setode juturepertuaar on lai, nende muinasjutuvestjad on ainest kogunud nii Eestist kui ka Venest ja teistest slaavi kultuuri maadest, aga on ka täiesti algupäraseid lugusid, näiteks nimijutt "Marjakobar" või "Söepuder" ning "Utekene ja hunt".

Üks rääkis ja teine rääkis – nii neid jutte üksteiselt õpiti. Kui vahel teekäijad, nagu rändkaupmehed või kerjused öömajale jäid, siis kuuldi uusi lugusid neiltki. Olid öömajalised venelased, jutustasid nad vene jutte ja vene keele oskajad kõnelesid need teistele eesti keeles edasi. Seto elust-olust inspireeritud poeetilised lood meelitavad lugejat eheda stiili, rütmistatud proosa ja rikkaliku sõnavaraga. Võlu lisavad värsijupid ja lauluviisid, samuti muinasjutu jutustamise tavadest kinnipidamine.

Lood on kirja pandud eesti kirjakeeles, kuid seda on mõnusalt maitsestatud setokeelsete väljenditega. Vähetuntud sõnad on varustatud reaaluste seletustega.

Regina Lukk-Toompere illustratsioonid raamatust "Marjakobar ja teisi seto muinasjutte"

Toimetaja: Taavi Hallimäe

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: