Segakoor HUIK! laulab taas maakirikuid korda

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Segakoor HUIK! Tartus Autor/allikas: Pressimaterjalid

Juba kolmandat aastat korraldab Segakoor HUIK! heategevuslikke kontserte nigelas seisus kirikute toetuseks.

Aastate jooksul on kontsertide eesmärgiks olnud pöörata inimeste tähelepanu kirikuhoonete olulisusele meie kultuuriajaloolisel kujunemisel, kiriku rollile eesti muusikaloos ning sakraalhoonete praegusele olukorrale. Sel korral kogutakse annetusi unikaalse Kaarma Peeter-Pauli kiriku renoveerimistöödeks, mis hetkel käimas.

Muhu Katariina kirikus kontserdi andmine on koorile kujunenud suviseks traditsiooniks. Lisaks Saaremaale on igal aastal vähemalt üks kontsert antud ka mandrirahvale ja sel korral osutus väljavalituks suursugune Nissi Maarja kirik.

Kontsertidel kõlab Pärt Uusbergi ja Cyrillus Kreegi muusika. Kontsertidel tulevad ettekandele Uusbergi trükisoe orkestriteos "Eestimaa taevastes kumab...", mille esiettekanne toimus alles selle aasta juulikuus, ning "Õhtu ilu" (2014) kahele koorile ja orkestrile. „Õhtu ilu” on esitusele tulnud vaid paar korda ning eelmiste ettekannete jaoks on ühendatud mitme koori jõud. Sel korral kantakse teos kammerlikumas vormis – vaid ühe koori ja spetsiaalselt nendeks kontsertideks kokku pandud 14-liikmelise keelpilliorkestriga, kus mängivad noored professionaalsed muusikud. Lisaks kuuleb kontsertidel Cyrillus Kreegi vaimulikke rahvaviise.

Segakoor HUIK! on koorikonkurssidel saavutanud mitmeid preemiaid, nt 2011. ning 2015. aastal saavutati eesti segakooride võistulaulmisel "Tuljak“ A-kategoorias I koht ning 2012. aastal eesti kammerkooride festivalil Grand Prix. Rahvusvahelisel konkursil "Tallinn 2015“ saavutati I koht segakooride kategoorias, III koht kaasaegse muusika kategoorias ja eripreemia Tõnu Kõrvitsa teose "In Paradisum“ parima esituse eest.

Dirigent Kaspar Mänd õppis koori- ja orkestridirigeerimist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning Pariisi Konservatooriumis. Hetkel töötab ta dirigendina Otsa koolis ning Rahvusooperis Estonia, 2014. aastal toimunud üldlaulupeol oli ta segakooride liigidirigent.

Kontserdid toimuvad 6. augustil kl 19.00 Nissi Maarja kirikus, 7. augustil kl 19.00 Kaarma Peeter-Pauli kirikus ning 8. augustil kl 19. 00 Muhu Katariina kirikus. Dirigeerib Kaspar Mänd.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: