Selgusid uute koreograafide sarja "Premiere 2016" residendid ({{commentsTotal}})

Sõltumatu Tantsu Lava
Sõltumatu Tantsu Lava Autor/allikas: Sõltumatu Tantsu Lava / Facebook

Uute koreograafide sari "Premiere" on tutvustanud seitsme aasta jooksul 17 uut koreograafi läbi nende debüütlavastuste. Kaheksas aasta saab olema teisiti ja eelmistest rikkalikum luues võimalused kuni viiele koreograafile enda tutvustamiseks ning laienedes rahvusvahelise haardega programmiks.

"Premiere" on sari koreograafidebüüdiks, mis pakub professionaalset platvormi enda kunstnikuvisiooni tutvustamisel oma esimeses tantsulavastuses.

Sel aastal valiti laekunud ankeetide hulgast välja koguni viis residenti: Joanna Karoline Kalm, Indrek Hirsnik, Sylvia Köster, Evelyn Tuul ja Maria-Netti Nüganen.

Sari pakub neile kahenädalast residentuuri Sõltumatu Tantsu Laval ning nii enda kui oma loomingu tutvustamist laiemas meedias. Residentuuri põhjal valitakse 24.septembril toimuval GreenFieldil välja kaks huvitavamat, kes saavad oma ideed edasi arendada ka väljaspool Eestit, et esietenduda järgmise aasta veebruaris Sõltumatu Tantsu Laval.

"Premiere" järgmise kahe aasta mentorid on Külli Roosna ja Kenneth Flak, kelle eesmärgiks on oma pikaajalise residentuuri raames keskenduda Eesti tantsukunsti arendamisele ning toetada selge visiooniga professionaalseid tantsukunstnikke oma idee ja praktika arendamisel.

Käesoleval aastal esietenduvad sarjas Maarja Tõnissoni ja Arolin Raudva lavastused. Varasematel aastatel on "Premiere" sarjas osalenud Mari-Liis Eskusson, Üüve-Lydia Toompere, Helena Krinal, Triin Marts, Svetlana Grigorjeva, Christin Lunts, Kristina-Maria Heinsalu, Kaisa Selde, Sandra Palm, Siim Tõniste, Jaan Ulst, Karl Saks, Kati Juurik ja Helena Pihel.

Etendused on toimunud nii Tallinnas, Tartus, Helsingis, Viljandis, Hiiumaal, Rakveres ja mujal. "Premiere´i" koreograafid ja lavastused on kaasa rääkinud ka teatriauhindande jagamisel. Näiteks Karl Saksa sarjas etendunud "Tšuud" nimetati 2010. aastal Eesti teatri aastaauhindade parimaks tantsulavastuseks. Svetlana Grigorjeva aga märgiti Eesti Sõltumatu Tantsu auhinna aasta tulijaks 2011. aastal "Premiere´i" raames etendunud lavastusega "sõp rus est".

Toimetaja: Madis JärvekülgHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: