Täna etendub Tartu Uue Teatri esimene klassikalavastus ({{commentsTotal}})

Foto: PM/Scanpix

Tartu Uues Teatris esietendub täna teatri esimene klassikalavastus "Odysseia". Homerose Vana-Kreeka eeposest inspiratsiooni saanud lavastus viib publiku seiklema mööda Tartu linna.

"Me ehitame võimalikult vähe midagi üles. Me otsime kohti, kus oleks nii, et kui sa ükskõik kuhu suunas vaatad, et sa oledki justkui juba teatris, et kõik Tartu linn ja need objektid muutuvad ise lavakujunduseks. Selles mõttes oleks justkui tegemist ümberringi käiva filmiga," ütles tüki autor, lavastaja, kunstnik ja muusikaline kujundaja Ivar Põllu "Aktuaalsele kaamerale".

Põllu sõnul on see lavastus väga patsifistlik ning kohandub ka tänapäeva ühiskonda. "Kui me läheme kõik koos kuskile Trooja sõtta mingit kriisi lahendama, siis me tihtipeale mõtleme ikkagi selle peale, et me lahendame selle kriisi ära ja siis elu läheb vanadesse rööbastesse tagasi, aga tegelikult see ei ole kunagi võimalik, sest kui me läheme sõtta, siis toimub muutus," ütles Põllu.

Ta jätkas, et siis käivitub teine stsenaarium. "Ja kui me pärast proovime tagasi tulla vanadesse rööbastesse ja vanasse aega sellest, millest me lahkusime, siis see ei ole enam võimalik, sest see maailm on muutunud," tõdes ta.

Odüsseuse rännakutest saab osa võtta augustikuu jooksul algusega Tartu Uuest Teatrist.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: