Jaan Tätte näidend kolib järgmisel nädalal Alatskivile ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Armukolmnurk
Armukolmnurk Autor/allikas: Meelika Hirmo

Vana-Antslas kiiresti väljamüüdud Polygon Teatri etendust "Palju õnne argipäevaks!" saab alates 20. augustist näha ka Alatskivi lossi kastellis. Jaan Tätte näidend etendub seal kokku kuuel korral.

2006. aastal Salzburgi Mozarteumi Ülikooli lõpetanud ja alates 2007. aastast Saksamaal näitlejana töötav ning lavastuses Manfredi osa täitev Toomas Täht ütles, et on eriliselt nautinud koostööd kolleegidega.

Täht, enda sõnul vähemalt mõneks ajaks Saksamaal töötamisega lõpparve teinuna, on ennast üle mitme aasta taas rohkem Eestiga sidunud.

Lisaks "Palju õnne argipäevaks!" lavastusele on tal käsil ka uus telesari. Ühtlasi on mees kaasatud Saksamaa ja Iisraeli koostööprojekti, kus näitlejad astuvad Iisraeli lavalaudadel üles etenduses, kus räägitakse nii saksa, heebrea kui ka araabia keeles. Tuleval aastal on oodata uut lavastust Austrias.

"Selle lavastuse puhul tuli jah-sõna kiiresti. Eriline oli see, et lavastaja küsis minult kui näitlejalt, missuguses rollis ma ennast ise kõige rohkem näeksin. Ma ei ole kuulnud, et midagi sellist oleks kuskil Saksamaa teatris juhtunud. Manfredi roll on kihvt roll ja mulle tundus, et ma olen selline Manfredi-mees. Mulle meeldib olla koomiline ja veidi üle vindi panna. Lisaks on tegu Eesti näidendiga, Eesti lavastajaga ja Eesti näitlejatega – siinse teatrieluga seotud olemine ja erinevate kollektiividega tutvumine on minu jaoks samuti oluline," rääkis Täht.

Jaan Tätte näidend "Palju õnne argipäevaks!" räägib loo nooremas keskeas paarist, Anetist (Karin Rask) ja Fredist (Maarius Pärn), kelle abielu on 17 koos elatud aasta järel muutunud rutiinseks ja etteaimatavaks.

Nii otsustabki välisreisile sõitnud Anett elule värskust lisada ja toob kaasa üllatava "kingituse" – Manfredi. Tekib pöörane armukolmnurk, või koguni nelinurk, sest väga olulist rolli hakkab mängima ka naabrinaine Anna (Inga Lunge), kellel on tekkinud omad lootused. Olukord paneb proovile mitte ainult abielu, vaid kõik traditsioonilised väärtused. Etenduse on lavastanud Tamur Tohver, kunstnik on Kalju Kivi, muusikalise kujunduse on loonud Andrus Rannaääre.

Alatskivil saab etendusi näha 20., 21., 22., 27., 28. ja 29. augustil. Lavastus esietendus 31. juulil Vana-Antsla mõisa aidas ning seal antakse viimane etendus homme, 15. augustil.

Vaata, mida Eero Spriit Tamur Tohveri lavastusest arvas:

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: