Rundum võitis Adamson-Ericu stipendiumi ({{commentsTotal}})

Foto: FB

Adamson-Ericu stipendiumi võitis käesoleval aastal noorte kunstike kollektiiv Rundum. Pidulik tseremoonia algab täna kell 17.00 Adamson-Ericu muuseumis.

Võitja kuulutati välja täna, 18.augustil, Adamson-Ericu 113. sünniaastapäeval.

"Erakordselt meeldiv on tõdeda, et seekord pälvib laureaadi tiitli noorte kunstnike kollektiiv Rundum, kuhu on koondunud viis Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide magistriõppes olevat tudengit. Need õnnelikud inimesed on Mari-Leen Kiipli, Kulla Laas, Aap Tepper, Mari Volens ja Kristina Õllek," lausus muuseumi direktor Ülle Kruus ning lisas, et konkursi lõppvooru pääsesid veel EKA kunstipedagoogika magistrant Mariana Hint ja EKA vabade kunstide magistrant Mihkel Ilus, keda kui stipendiumi nominente tunnustatakse hõbemärgiga.

Lions Club Tallinn Hansa asutatud 2500 euro suurust stipendiumi võisid taotleda kõik Eestis või väljaspool Eestit erinevatel kunsti erialal magistri- või doktorikraadi omandavad Eesti kodakondsusega kunstitudengid. Osales ligi 20 noort mitmetest kõrgkoolidest Eestist ja välisriikidest.

"Nelja aasta jooksul on stipendiumile kandideerinud üle viiekümne noore kunstniku ja see on andnud meile võimaluse tutvuda erinevate, isikupäraste, professionaalsete ja mitmekülgsete noorte Eesti kunstnikega. Meie tegevus stipendiumi väljaandmise näol on andnud noortele kunstnikele võimaluse õpingute jätkamiseks või lõpetamiseks, aga ka võimalust oma tõid rohkem näidata ja müüa," ütles Lions Club Tallinn Hansa president Heli Ojamaa.

Varem on Adamson-Ericu stipendiumi pälvinud Sylvia-Johanna Annus (2012), Ulla Juske (2013) ja Ats Nukki (2014)

Stipendiumi uus konkursivoor järgmiseks, 2016. aastaks kuulutatakse välja 2.detsembril 2015.

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: