Laupäeval avaneb Kiwa esimene tagasivaatenäitus ({{commentsTotal}})

{{1441355843000 | amCalendar}}
Kiwa
Kiwa Autor/allikas: PM/Scanpix Baltics

Kiwa isikunäitus "Autoportree tundmatuna" avatakse 5. septembril Tartu Kunstimuuseumis. Juhtumisi kunstniku 40. sünnipäevaks valmiv väljapanek toob kokku kunstniku erinevad alter egod ning kahekümnele aastale ulatuva interdistsiplinaarse loomingu.

Kiwa isikunäitus Tartu Kunstimuuseumis vaatab tagasi senisele elutööle. Kiwa esimeseks näituseks oli "Lollipopi fiktsioon" 1996. aastal Tartus, millele on järgnenud üle kahekümne isikunäituse ning arvukad esinemised grupinäitustel Eestis ja välismaal.

Tuleval näitusel pööratakse eraldi tähelepanu kunstniku meediakuvandile, mis toimib näituse kuraatori Marika Agu sõnul justkui iseseisva kunstiteosena. Näituse üheks lähtepunktiks on eeldus, et kasutades meediat avaliku sodiseina ja teadetetahvlina, võib Kiwa persona't pidada elukestva performance’i tulemuseks. Kiwa kuvandiloome keskmesse asetub pidev identiteedimäng ja autori surma läbimängimine, mille eesmärgiks on hävitada võimalus autoportree loomiseks ning üheselt kuvatavaks autoripositsiooniks.

Näituse raames antakse välja kakskeelne trükis "Autoportree tundmatuga", mis sisaldab Kiwa autobiograafilist teksti kunstnikuks kujunemisest, subkultuurilistest noorte liikumistest 1980ndatest aastatest alates, meediaga manipuleerimisest ja paljust muust. Ühtlasi näeb Marika Agu koostatud meedia gräffiti bibliograafiat ning Kiwa kuvandiloome strateegiate analüüsi.

Näitusega kaasnevas haridusprogrammis on vanemale kooliastmele suunatud muuseumitunnid, mis käsitlevad lisaks Kiwa kunstnikuisiksusele ja loomingule ka Eesti 1990ndate kunsti laiemalt. Samuti saab töötubades luua oma autoportree või kujundada ja meisterdada endale oma märgiga templi.

Lisaks on näituse kestel muuseumipoes parim valik eksperimentaalkirjandust väljaandva ;paranoia kirjastuse raamatuid ning võimalus soetada 3D-prinditud suveniirkujukest näitusel eksponeeritud skulptuurist "N400". Tehniliselt nõudlikumate tootmisprotsesside eest ning näituse kujunduse eest vastutab arhitekt Sille Pihlak.

Näitus jääb avatuks 1. novembrini.

Kuraator: Marika Agu
Näituse kujundus: Sille Pihlak
Graafiline kujundus: Tuuli Aule
Näituse installatsioon: Arvi Kuld, Urmo Teekivi
Toimetajad: Marika Agu, Kiwa
Tekstide autorid: Marika Agu, Rael Artel, Kiwa
Keeletoimetajad: Paul Emmet, Aare Pilv
Tõlkijad: Karl Erik Saks, Hele Priimäe
Haridusprogramm: Kristel Sibul

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: