Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Galerii: Muusikapäeva programmis on tänavu üle kahesaja kontserdi

{{1440683289000 | amCalendar}}

Muusikapäev kutsub üles märkama helisid meie ümber, viies sel puhul muusika nii Eesti kaugematesse soppidesse kui ka lennuki pardal suisa piiri taha.

Helidest tulvil 1. oktoobri Muusikapäeva õnnestumisele aitavad kaasa sajad muusikud, alates professionaalidest ning lõpetades muusikakoolide õpilastega.

"On südamest liigutav, kui paljud on sel päeval valmis meie muusikakultuuri jätkusuutlikkuse nimel ühinema ning panustama, et ei kaoks vahetu kontakt elava muusikaga," ütles Muusikapäeva projektijuht Marili Jõgi.

Suur osa Muusikapäeva programmist kuulub klassikalisele muusikale, ent mitte ainult. Olulisel kohal on ka žanriline mitmekesisus. Seega leiab programmist nii klassikuid nagu ERSO, RAM, klaveriorkester, tippinterpreedid Mihkel Poll, Villu Veski, Helen Lokuta kui ka pärimus- ja jazzmuusikuid, näiteks Kulno Malva, Helin-Mari Arder, Robert Jürjendal ja paljud teised.

Muusikapäeva muudab eriliseks tõik, et kõik sündmused on tasuta. Sealjuures ei tähenda Muusikapäev vaid muusikaelamusi, sest käimasoleva muusika-aasta puhul on ellu kutsutud hulk põnevaid lisaprogramme. Koostöös TTÜ-ga leiab aset programm "Muusika ja teadus", mis kutsub avastama muusika ja teaduse ühiseid tagamaid. Vaadata võib AHHAA teadusteatrit "Akustikateater" ning külastada töötuba "Laulvad robotid" ja loeng-õpituba "Muusika ja trigonomeetria".

Kes aga teadust pelgab, võib sammud seada Apollo kinno Solarise keskuses. Nimelt jutustavad seal programmi "Muusika ja film" raames armastatud heliloojad Olav Ehala ja Ülo Krigul kõigile huvilistele filmimuusika loomisest. Loengud ja töötoad, suunatud peamiselt kooliõpilastele, on avatud eelregistreerimisega kõigile huvilistele.

Tähelepanu väärib ka lisaprogramm "Muusika ja maitse", mis kutsub üles andma hinnangut toidukohtade taustamuusikale. Kõik saavad võimaluse hääletada, kas toidukoha muusikavalik toetab kohvikuelamust. Hääletuse tulemusel antakse välja parima taustamuusikaga kohviku ja restorani tiitel.

Kontserdid toimuvad nii tavapärastes kui ka ebaharilikes paikades nagu ühistranspordis, tehastes, praamidel või lennukis. Muusikapäeva lõpetab traditsiooniline muusikapreemiate tseremoonia, kus Kulka helikunsti sihtkapital ja Eesti Muusikanõukogu tunnustavad möödunud hooaja ja kogu senise tegevuse eest muusikavaldkonna parimaid. Tseremoonia kannab üle ETV algusega kell 19.

Muusikapäev on ettevõtmine, kus muusikud ja kontserdipaigad ühinevad programmiga hea tahte alusel. Rahvusvahelist muusikapäeva tähistatakse alates 1975. aastast.

Tutvu programmiga ning registreeru töötubadesse ja loengutesse.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: