Hanna Marats lapib vaheruumi ({{commentsTotal}})

Hanna Marats
Hanna Marats "Lott" (detail), 2015, akrüül lõuendil, 145 x 120 cm Autor/allikas: hannamarats.com

Hanna Maratsi isiknäitus ″Nõela pistmata˝ Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumis avatakse homme ning jääb lahti kuni 30. septembrini.

Hanna Maratsi looming on olnud nähtav ühisnäitustel Tartus, Tallinnas ja Pärnus. Hanna Marats on hetkel tegev Tartu Ülikoolis tudengina kunstiõpetaja erialal. Varasemalt on ta lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia klaasikunsti eriala. Näitusel on eksponeeritud tema ready made erinevatest materjalidest kompositsioonid. 

Hanna Marats: "″Nõela pistmata˝ on lugu vaheruumi ideest, mille aineks maastikud ja ka urbanistlikud aja ja ruumi tajumise peegeldused. Muutume rahutuks, kui põrkume intervalliga. See on vall, mis lahutab meid kohtumisest. Vahemaa - ebatäiuslikkuse kogemus, piiriala. Ka puhkehetk on nähtus, mida kõik ei oska täisväärtuslikult käsitleda. Ebatäiuslikkus, pragu, vaheruum. Vormistamata ja raamideta, juhuslik nagu järjekord lennujaamas. Liita, sillutada, nõeluda, lappida, liita, laduda, puudutada, pildistada, raamida, elustada... 

Luues näitusetöid olen aluseks võtnud oma fotografeeritu. Tõstan oma pildistatud igapäevaelu artefaktid nende pelgalt kirjeldavast positsioonist kõrgemale; neid taas uude materjali seades püüan leida sealt univeraalset ja ilusat. Selle protsessi käigus, justkui paigates või parandades, sõelun läbi algse impulsi ning teen selle paikseks ja elustan. Uude materjali viiduna tekivad sellest sümbioosist uued pöördvõrdelised seosed ning tähendused, ka ettearvamatud. Kas uskuda millessegi, mis on justkui nõela pistmata või selleks, et see omaks teha ja paremini mõista ning näha, tuleks seda torgata või lappida, nõelaga pista või pildistada. Kas lapitud materjal suudab konkureerida sellele vastanduva puutumata kuvandiga ning kas konkureerimine on üldse vajalik – võib olla see ebatäiuslikkus oma nö hallalas, piiri peal toimetades on ta ennast juba loonud."

Hanna Maratsi isiknäituse “Nõela pistmata” avamisele teisipäeval, 2. septembril kell 17:00.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Amandus Adamsoni AteljeemuuseumHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: