Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Galerii ja video: lõppesid kolm nädalat kestnud võtted filmile "Ema"

{{1441259857000 | amCalendar}}

Nädalavahetusel lõppesid uue Eesti mängufilmi "Ema" võtted, mis pani punkti kolm nädalat kestnud intensiivsele võtteperioodile. Kogu filmi tegevus toimus Ida-Virumaal ning kaasas massistseenidesse enam kui 250 kohalikku elanikku.

"Tänan siiralt kõiki kohalikke elanikke ja teisi partnereid, kes filmivõtetele kaasa aitasid," sõnas "Ema" produtsent Aet Laigu, kelle hinnangul oli just kohalike soe vastuvõtt üks filmivõtete õnnestumise suurimaid edutegureid. "Võtmetähtsusega oli kindlasti maja, kus võtted peamiselt toimusid ja mul on hea meel, et selline kuldaväärt leid meie teele tuli. Eriti vahva oli see, et majaelanikud ise elasid terve võtteperioodi vältel sealsamas aiamaias ja tegelesid oma igapäevatoimetustega. Pererahvas oli väga abivalmis ja avatud kõigele ning kindlasti on neil põnev vaadata, kuidas nende kodu kinoekraanilt ja hoopis teises kontekstis vaadatuna paistab," rääkis Laigu.

Ida-Virumaa valiti filmi tegevuspaigaks eelkõige seetõttu, et seal on Viru Filmifondi ja Ida-Viru Ettevõtluskeskuse näol olemas nii filmitootmist toetav infrastruktuur kui ka regionaalfond, mis kaasrahastab Ida-Viru maakonnas toimuvaid filmivõtteid, selgitas Laigu kohavaliku tagamaid. Filmivõtted toimusid Kiviõlis, Lüganusel ja Kohtla-Järvel.

Leana Jalukse stsenaariumi põhjal tehtud film "Ema" on sel kevadel toimunud mikroeelarveliste mängufilmide konkursi võidutöö. Tegu on thrillerliku looga sellest, milleni võib viia aastatepikkune enesepettus, täitumata unistused ja armastuse puudus. Filmi keskmes on tulistamise tagajärjel koomasse langenud täiskasvanud poja eest hoolitsev naine, kes seisab silmitsi terve väikelinnatäie inimestega, kes üritavad tema pojaga juhtunu mõistatust lahendada.

Mängufilmi „Ema“ peaosades mängivad Tiina Mälberg, Andres Tabun, Andres Noormets, Siim Maaten, Jaan Pehk, Jaak Prints ja Rea Lest. Stsenaariumi autor on Leana Jalukse, režissöör Kadri Kõusaar („Kohtumõistja“, „Magnus“) ning operaator on Soomest pärit Jean-Noël Mustonen („Kohtumõistja“).

Filmi „Ema“ toodab produktsioonifirma Meteoriit. Film esilinastub 7. jaanuaril 2016 ning on seega järgmisel aastal Eesti kinomaastiku avafilm.

Filmi toetavad Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital ja Viru Filmifond ning filmi telepartneriks on Eesti Rahvusringhääling.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: