Teatrifestival Draama saab peagi hoo sisse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Draama festivali toimkond
Draama festivali toimkond Autor/allikas: Sven Tupits

Esmaspäeval algab Eesti Teatri Festival Draama, mis kestab 13. septembrini ning mille jooksul mängitakse etendusi nii Tartus kui Tallinnas.

2015. aastal on Draama festivalil viis programmi: Kuraatoriprogramm "Piiri peal", Balti Teatri Foorumi programm, Aastaauhindade programm, Vaba Lava showcase ja Uue Tantsu showcase. 

Kuraatoriprogrammi "Piiri peal" on kokku pannud kuraator Peeter Raudsepp koostöös Eestis etenduskunste õpetavate ülikoolide tudengitega. Programmi kuuluvad lavastused „Mu naine vihastas“ (NO99), “Budapest” (Von Krahli Teater), „Ekke Moor” (Kuressaare Linnateater, VAT Teater), “Romeo ja Julia" (Eesti Draamateater), “ja Sõna sai lihaks” (lavastaja Anu Lamp) ja “Pelléas-Mélisande" (lavastaja Auri Jürna), lisaks kuulub kuraatoriprogrammi teatritudengite enda mitmekülgset loomingut, sealhulgas paroodiaid, omanäolisi linnaekskursioone Tartus, kogemusteatrit ja palju muud. 9. septembril etendub Vanemuise suures majas etenduskunstide tudengite suurejooneline ühislavastus "Piiri peal ehk nii me oleme". 

Aastaauhindade programm koosneb 2014. aasta Eesti Teatriliidu aastapreemiate laureaatidest ja nominentidest. Balti Teatri Foorum tutvustab väliskülalistele Eesti omadramaturgia paremikku.  Uue Tantsu showcase'i lavastused on välja valinud žürii koosseisus Raido Mägi, Jarmo Karing, Leenu Nigu ja Flo Kasearu. Valik on tehtud aastatel 2013-2014 esietendunud kaasaegse tantsu lavastuste hulgast. Valiku temaatiliseks kriteeriumiks on "liikumise mõte”. 

Sel aastal on võimalus Draama festivalist osa saada ka Tallinnas. 10. - 12. septembrini toimub eriprogrammina Vaba Lava showcase, kus etendub teatrikeskuse Vaba Lava avahooaja kuraatoriprogrammi paremik, mille on välja valinud kuraatorid Oleg Lojevski ja Madis Kolk.

10. septembril mängitakse Andreas Merz-Raykovi lavastust "Seymour", 11. septembril on kavas Fine5 Tantsuteatri "... and Blue", mis on hinnatud  2014. aasta parimaks tantsulavastuseks, 12. septembril mängitakse Helen Rekkori "Üle vee" (2014. aasta teatriauhindade Salme Reegi preemia nominent) ning Peeter Raudsepa ja Krista Kösteri lavastust „fac!+do!+totum“. Etenduspaigaks on Vaba Lava Teatrikeskus Telliskivi Loomelinnakus. 

Esmakordselt on võimalik teatripublikul valida oma lemmiklavastus Draama programmist. Martell Cognac annab välja Martelli Eesti teatri publikuauhinda. Hääletus on avatud draama.ee lehele kuni 6. septembrini, festivali ajal toimub lemmiku valimine etenduspaikades kohapeal. Auhinnaks võitnud lavastuse trupile on Martelli poolt viiepäevane inspiratsiooni- ja puhkusereis Prantsusmaale Martelli Konjakimõisasse. Auhinna võitja kuulutatakse välja Draama festivali pidulikul lõpustseremoonial 12. septembril Tallinnas Vaba Laval. Hääletanud publiku hulgast loositakse kümme võitjat, kes saavad auhindadeks järgneva aasta Draama festivali passid. 

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: