Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartus saab näha Kiwa ligi 20 aasta loomingut

Foto: ERR

Tartu kunstimuuseumis saab näha kunstniku Kiwa isikunäitust "Autoportree tundmatuna", kus saab näha kilde tema loomingust pea 20 aasta jooksul. Eriline roll on kunstniku meediakuvandil, mis on jusktui iseseisev kunstiteos.

Kiwa esimene näitus "Lollipopi fiktsioon" oli Tartus 1996. aastal. Järgnenud pea 20 aasta jooksul on tema looming pidevalt muutunud ning ta ise on etendanud erinevaid tegelaskujusid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kunstniku positsioon oli selline, kui Kiwa alustas 20 aastat tagasi, et olla võimalikult kaasaegne, võimalikult eklektiline, mitte teha kogu elu ühte stiili, vaid just muuta stiili ja vahendeid ja meetodeid ja ideid iga tööga," selgitas Kiwa.

Kuraator Marika Agu sõnul on Kiwa väga produktiivne kunstnik.

"Kui ma õigesti mäletan, siis tal oli juba 24-aastaselt olnud kümme isikunäitust ja ta oli osalenud 17 grupinäitusel. Tegelikult on produktsiooni hulk olnud meeletu," rääkis ta.

Aastate jooksul on Kiwa jaoks olnud eriti oluline meediakuvand. Ta muutis kunstniku tüpaaži meedia jaoks atraktiivseks, et kunst jõuaks inimesteni ja tekitaks neis huvi.

"Üks asi, jah, oli kunstlikult tekitatud huvi ja siis muidugi mingid lihtsad provotseerimisvahendid - paljad Jaapani tüdrukud või mingisugused performance'id, mis olid kehale ohtlikud. Näiteks Eesti Pangale me tegime Ene-Liis Semperiga performance'i, kus meid jalgupidi tõstukitega värvipottidesse riputati," meenutas Kiwa.

Näitus jääb Tartu kunstimuuseumis avatuks novembri alguseni.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: