Pärt võib paljas olla, aga Carmina Trash? ({{contentCtrl.commentsTotal}})

"Carmina Trash" Autor/allikas: Carmina Trash

Pealkirjas toodud küsimus küsib trupp, kes 3. oktoobril esietendab Tallinnas kirjanike liidu maja musta laega saalis (Harju 1) Sveta Grigorjeva lavastuse "Carmina Trash".

Tegijad tutvustavad uut lavastust...:

""Carmina Trash" räägib meie maailmast, võimalusest selles kunsti teha, kunstiga midagi paremaks või hullemaks muuta. Eesti kultuuril puudub idee, peale Toomiku purkis***umist ja Arvo Pärti pole midagi uut olnud. On see nii? Nende kahe peal sõidetakse nagu vastlasõitu libedal pasal. Carmina Trash viskab sellele kõigele ühe täiskustud kinda.

Ühesõnaga, te ei näe etendusel midagi, mida ootate. Ei kaasaegset tantsu, Sveta Grigorjevat, rahutut vaimu, paljast pinda (rinda), popkunstikujundeid ega inimlikku dimensiooni. Või näete just neid. "Carmina Trash" on mittetantsuetendus, aga see liigub ja liigutab üllatavalt palju, nii et mõni võib seda eksikombel täiesti kaasaegse tantsu uudistükiks pidada."

... ja kiusavad kriitikuid ning austavad mittekriitikuid:

Kui muidu jagatakse kriitikutele priipääsmeid, siis seekord on teatri- ja tantsukriitikutele piletihind üle kahe korra kallim. Kui nad just ei tõesta, et on mittetantsukriitikud. Seetõttu korraldab Carmina suurejoonelise võistluse: 30. septembrini ootab Carmina Trash aadressil carmina.trash@gmail.com kriitikute motivatsioonikirju, miks ja kuidas on nad just MITTETANTSUKRIITIKUD. Kirjutada võivad ka algajad kultuurivaatlejad, loeb see, kuidas nad Carminat veenavad ... Auhinnaks on priipääse.

"Carmina Trashi " muusika autor on Kenneth Flak, valguskunstnik Johanna-Mai Vihalem.

Kuna kohtade arv on piiratud (30 inimest etenduse kohta), palub Carmina publikul eelregistreerida:carmina.trash@gmail.com. Etendused toimuvad Tallinnas 3., 4., 10. ja 11. otoobril ning Viljandis 19. novembril.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: