TAB-i sümpoosioni avapäeva otseülekanne on lõppenud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1441866944000 | amCalendar}}
Loeng
Loeng Autor/allikas: tab.ee

ERR-i kultuuriportaal näitas terve neljapäeva vältel Tallinna arhitektuuribiennaali TAB sümpoosioni avapäeva ettekandeid.

Tänavuse Tallinna arhitektuuribiennaali sümpoosion toimub 10. ja 11. septembril Kultuurikatlas ja uurib, kuidas ruum, tehnoloogia ning kogukond põimuvad omavahel kolmanda tööstusrevolutsiooni kontekstis.

Erinevate elualade arvamusliidrid loovad seoseid ruumilise keskkonna, majanduse, tehnoloogia ja ühiskonna arengu vahel, avades debati selle üle, mis puudutab meie kõigi igapäevast elu juba lähemas tulevikus: kuidas me liigume? kust tuleb energia? kust leiame vahendeid oma kogukondade, linnade ja riikide jätkusuutlikuks toimimiseks? Sümpoosion püüab visandada meie ruumilise keskkonna tulevikku ning arhitekti ja linnaplaneerija rolli selle loomisel.

Siinne kultuuriportaal kandis videopildis otse üle sümpoosioni avapäeva tervikuna.

Tallinna arhitektuuribiennaal TAB on olulisim rahvusvaheline arhitektuurisündmus Eestis ja Baltikumis. Üle aasta toimuv Tallinna biennaal on loodud vastukaaluks Veneetsia arhitektuuribiennaalile, kus Eesti arhitektid käivad igal teisel aastal oma töid maailmale näitamas. Eestis toimuv TAB on justkui koduvõistlus, kuhu tuleb kokku muu maailm, uudistama meie maad, rahvast ning sellest võrsunud arhitektuuri.

Ürituse keskmeks on sümpoosion - kahepäevane tempokas arhitektuuriteoreetiline mõttevahetus. Loengutele ülesehitatud päevakava koondab praktiseerivaid arhitekte, linnaplaneerijaid, teoreetikuid jt. Erinevate teoreetiliste platvormide paljusus kulmineerub päeva lõpus vestlusringiga.

Täpsem info sümpoosioni teemade ja esinejate kohta on kätesaadav SIIT

TAB 2015 kestab 9. septembrist kuni 18. oktoobrini.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: