Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinna Fotokuu algab näitusega "Prosu(u)mer"

{{1442215198000 | amCalendar}}
"Prosu(u)mer": Karl Smith. Orca (Rockstar Games), detail. 2015 Autor/allikas: fotokuu.ee

Kolmas Tallinna Fotokuu kutsub vaatama näitusi ning osalema sündmustel, mis avavad seoseid kaasaegse kunsti ja kaamerakultuurist küllastunud maailma vahel. Publikuprogrammis on Eesti ja väliskülaliste loengud, giidiekskursioonid, töötoad, filmiõhtud ning haridusprogramm lastele ja noortele. 

Fotokuu keskmes on tänavu Suurbritannia kunstniku David Raymond Conroy koostatud ja neljapäeval, 17. septembril avatav rahvusvaheline näitus “Prosu(u)mer” Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (EKKM), mis uurib tootja ja tarbija, professionaali ja amatööri, looja ja kasutaja positsioonide segunemist kunstis ning turuloogikast kantud maailmas.

Tallinna Fotokuu ja Kadrioru kunstimuuseumi kuraatorid korraldavad septembris koostöös kaks avalikku loengut, mis seovad ja asetavad laiemasse kultuurilisse konteksti esmapilgul polaarselt erinevad näitusi:
„Ehe kunst või petukaup“ Kadrioru Kunstimuuseumis ning „Prosu(u)mer“ EKKM-s.

Loengud on osa Tallinna Fotokuu sündmusteprogrammist, mille toetuseks on käimas kampaania Hooandjas.

“Fotokuu näitus seob kaasaegset kunsti popkultuuriga, Kadriorus tegeleme kunstiajaloo probleemidega. Kuid mõlemad näitused tegelevad hierarhiatega, mis vaatamata kõigele nii nüüdiskunstis kui ka muuseumikogudes problemaatilise, kuid siiski aktuaalsena püsivad,” rääkis Kadrioru kunstimuuseumi kuraator Greta Koppel. “Miks ihaleme originaalset ja peame jäljendusi vähemväärtuslikeks? Kas need hierarhiad on ikka nii kindlalt paigas?”

Tallinna Fotokuu tänavuse keskse näituse „Prosu(u)mer“ kuraator David Raymond Conroy peab 12. septembril kell 15:00 performatiivse loengu Kadrioru Kunstimuuseumi Laupäevaakadeemias. Loengus ja sellele järgnevas vestluses avab ta autentsuse ning originaalsuse mõistetega seotud küsimusi kunstis ja kaasaegses tarbimiskultuuris. Loengus saab osaleda näitusepiletiga.

Kadrioru muuseumi kuraator Greta Koppel omakorda esineb fotokuu raames loenguga „Rubens/ Rolex. Kuidas kapitalism kujundas kunstnikest brändid“ Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis 26. septembril kell 18:00. Loeng on huvilistele tasuta.

Kokku on Tallinna Fotokuu 2015 põhiprogrammis kolm rahvusvahelist ja kaks Eesti kunstnike näitust, lisaks satelliitnäitused Tallinna galeriides ning Eesti Fotokunstimess.

Tallinna Fotokuu 2015 kunstiline juht on Kristel Raesaar. Fotokuu toimub Fotokunstnike Ühenduse (Foku) eestvedamisel ning Eesti Kultuurkapitali, Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse, Põhjamaade Ministrite Nõukogu, Frame Visual Art Finland ja Soome Instituudi toetusel.

Toimetaja: Mari Kartau

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: