Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

NO99 toob lavale "Meditatsioonid Tormisega"

Teatris NO99 esietendub homme Veljo Tormise muusikal põhinev lavastus "Meditatsioonid Tormisega", milles astuvad näitlejate asemel üles koor Vox Populi ja loitsulausuja Liina Jaska.

Eva Klemetsi ja Anne Türnpu lavastus koosneb Veljo Tormise muusikast ja loitsudest. Regilaulu ning mantrate ja loitsude kordused ning mõtiskluste ehk meditatsiooni intensiivsus loobki pinna, millele lavastus rajatud, vahendas "Aktuaalne kaamera". Seintel jooksev loodusfotode rida Rein Arjukeselt kinnitab lavastuse paikse mõõtme.

"Eestlased on paikseim euroopa rahvas, oleme mingeid maastikke jälginud põlevst põlve, tajume nende muutusi, teisti kui need kes saabusid eile, selles, et me oskame näha neid muutusi, et meil on meel ümbruse tajumiseks, ja see kajastub regilaulus ja Tormise muusikas," selgitas lavastaja Anne Türnpu.

Noortekoorile Vox Populi on lavastusprotsess olnud pingeline, samas on sellest kujunenud omamoodi teraapia.

"Need inimesed kes siin Vox Populis laulavad, on erinevatelt elualadelt, saabuvad oma töömüraga. Selleks, et sellist lavastust teha, tuleb mürast vabaneda, see on huvitav, kuidas me sellest vabaneme," avas dirigent Janne Fridolin lavastuse telgitaguseid.

Veljo Tormise 85. sünnipäevale pühendatud lavastus "Meditatsioonid Tormisega" etendub NO99 kammersaalis vaid kolmel korral, seejärel sõidab etendus Ameerika Ühendriikide tuurile.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: