Juhan Ulfsak: vahel, mis oli stsenaariumis kirjas, läks mugandustega sisse, vahel viskasime selle täiesti kõrvale ({{commentsTotal}})

{{1442303987000 | amCalendar}}
Foto: kaader filmist

Alates 17. septembrist linastub režissöör Veiko Õunpuu uus mängufilm “Roukli” kinodes üle Eesti. Veiko Õunpuu uus mängufilm puudutab neid valusaid küsimusi, mis praegu õhus: sõda, põgenikud ja inimeseks jäämine kriisisituatsioonis. 

Ühisrahastusplatvormi Hooandja toel üles filmitud teos räägib väiksest talukogukonnast, keda ähvardab lähenev sõda. Hirmunud elanike elu pööratakse pea peale, kui majja saabuvad kaks põgenikku, kes pagevad salapärase ja nähtavasti kättemaksuhimulise Peedu eest. Järgnevad sündmused süüvivad habrastesse sidemetesse inimeste vahel ja indiviidi iseolemise tähendusse nende taustal.

Film on ühtaegu väga isiklik ja ka religioosne, tõstatades lihtsate ning leidlike lavastuslike võtete kaudu suuri küsimusi. Film valmis meeskonnatööna, kus kogu trupp veetis suve võttepaigas.

Pealtnäha pessimistlik lähtepunkt areneb tootjate sõnul filmi edenedes millekski märksa mitmetahulisemaks - teoseks, mis kujutab sügava inimliku ühenduse haprust ja taaskehtestab selle kui õiguspärase võimaluse, juhul kui õpime teisest inimesest lahti laskma.

"Meie, karakterite, võttekoha ja elukoha vahel polnud vahet - sa ei tulnud hommikul platsile ja ei pannud kaltsud selga, vaid elasidki selles keskkonnas. Ei olnud üleminekuid, et nüüd hakkan näitlema," ütles näitleja Juhan Ulfsak. "See on juba huvitav kogemus - kas ta lihtne on, ei oska ma öelda, kuid igal juhul on huvitav." Selline protsess võimaldas vabamalt suhtuda ka stsenaariumisse, mis valmiski filmi tegemise käigus. 

Kollektiivse eksperimendi tulemusel sündinud filmi tegelasi kehastavad Juhan Ulfsak, Mirtel Pohla, Eva Klemets, Peeter Raudsepp, Lauri Lagle, Meelis Rämmeld, Tambet Tuisk ja Taavi Eelmaa.

Filmi operaator on Erik Põllumaa, monteerija Liis Nimik, helirežissöör Janne Laine ning filmi originaalmuusika lõi Ülo Krigul.

"Roukli" on üks esimesi täispikki mängufilme, mille võtteid alustati vaid omarahastusega - Hooandja abil koguti 16 000 eurot, mis on ühe mängufilmi jaoks rekordiliselt väike summa. Järeltöötluseks saadi abi Kultuurkapitalilt ja leviks Eesti Filmi Instituudilt.

Filmi loomisel osales kokku 13 oma ala professionaali, kes võrdsete liikmetena moodustavad filmi valmimise eest vastutava Filmiühistu Roukli. Filmi produtsent on Tiina Savi.

Treiler:

Võtteplatsil:

 

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: