Rakvere Teater lubab uuel hooajal palju avastusi ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Rakvere teatris algas 76. hooaeg. Teatrisse on oodata mitmeid lavastajaid tegema selles majas oma esimesi lavastusi, samuti lubatakse vaatajatele palju uusi avastusi.

Rakvere Teater alustas oma neljanda veerandsaja algust muusika-aastale kohaselt kontsertetendusega. Meeskvintet RAMMM ehk Rakvere Akadeemiline Midagi Meeskoori Moodi tähistas sellega oma 10. aastapäeva, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Rakvere Teatri 76. hooaeg tuleb väga, väga teatrisõbra keskne, mitte niivõrd mehekeskne, nagu võiks arvata RAMMM mitme m-iga. Küll aga esietendab RAMMM end ühes Rakvere Teatri lavastuses, mis saab olema jõuludeks valmiv "Romaan", kus needsamad lauljad, kes täna meie hooaega avavad, ise näitlejatena üles astuvad," selgitas Rakvere Teatri peanäitejuht Üllar Saaremäe.

12. septembril mängitakse Rakveres Andres Noormetsa lavastatud "Kolm Õde", teisel oktoobril esietendub Tarmo Tagametsa lavastatud "Sina maga, mina pesen nõud".

Gerda Kordemetsalt tuleb lavale Iris Murdochi "Must Prints".

Jõuludeks lavastab lastele Üllar Saaremäe ise "Hansukese ja Gretekese"

Saaremäe sõnul keskenduvad algava hooaja näitemängud soojadele ja lihtsatele inimestele ning alanud hooaja märklauseks on "Palju avastusi".

"Rakvere Teater sellel hooajal üllatab vaatajat sellega, et päris mitmed lavastajad, kes meile on tulemas, teevad siin oma esimest lavastust. Ma arvan, et me suudame lavastajate kireva vikerkaarega üllatada nii mõndagi teatripublikust. Ma usun, et see on üks põhjus, miks külastada sel aastal Rakvere Teatrit. Teine märksõna meie jaoks sel hooajal on järjekordne Baltoscandal-festival, mis sellel aastal tuleb väga huvitav," rääkis Rakvere Teatri direktor Velvo Väli.

Hooaja avamisel anti üle Teatritruuduse, Külalislahkuse ja Parima koostööpartneri ordenid neile, kes teatrit enim toetanud ja aidanud.

Juba päev pärast avaõhtut stardivad kaks uuendust Rakvere Teatri mängukavas. Kord kuus saab vaadata lavastusi laupäeva päevasel ajal ja Erni Kask hakkab korraldama koosolemisi "Rakvere Teater vestleb", kus pärast etendust saab koos tegijate ja asjatundjatega süüvida lavastuse hingeellu ja puudutatud teemadesse.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: