Galerii: Peeter Vähi suurteos "Müstilisel Kaydara-maal" saab Nõgistote abil videoinstallatsiooni ({{commentsTotal}})

Pühapäeva päikseloojangul filmiti Viimsis visuaale Peeter Vähi suurteose "Müstilisel Kaydara-maal" tarvis. Isa ja poja tandem Nõgistod loovad oktoobris esietenduvale grandioossele muusikateosele kogu videolavastusliku poole.

"Viimsi koopas filmitu on vaid osa videoinstallatsiooni projektist, mis "Kaydara" tarvis filmitakse," selgitas teose autor Peeter Vähi. "Võtted toimuvad veel Hiiumaal ja Kiviõli kandis. Eesmärk on luua muusikale lisaks müstiline visuaal, mis viiks kuuljad-vaatajad loo sisse," lisas helilooja.

Enam kui 200-liikmeline kooslus, kuhu kuuluvad Eesti rahvusmeeskoor, tütarlastekoor Ellerhein, Eesti riiklik sümfooniaorkester, vokaalsolistid ja lisapillimehed, esitavad oktoobris Tallinnas ja Tartus helilooja Peeter Vähi uudisteose "Müstilisel Kaydara-maal".

Loo narratorina astub esmakordselt sellises rollis üles Tanel Padar.

"Müstilisel Kaydara-maal" jutustab loo kolme noore mehe sissepühitsemisriitusest - nende teekonnast varjude maailma, mille valitsejaks on teadmiste ja kulla jumalus Kaydara.

Peeter Vähi sai idee Aafrika ekspeditsioonil aastatel 2012-2013, mille raames läbiti 24 riiki. Teoses on pärimuste kõrval kasutatud palju helilooja isiklikke muljeid ja läbielamisi selle füüsiliselt ja moraalselt väga raske retke jooksul.

"Müstilisel Kaydara-maal" esmaettekanded toimuvad 10. oktoobril Tartu Vanemuise kontserdimajas ja 11. oktoobril Estonia kontserdisaalis.

Toimetaja: Kerttu KaldojaHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: