Ministeerium nõustub: kõrgharidusega kultuuritöötaja palk võiks tõusta 900 euroni kuus ({{commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Kultuuriministeerium toetab teenistujate ametiliitude keskorganisatsiooni TALO ettepanekut tõsta kõrgharidusega kultuuritöötaja palk 900 ja euroni kuus.

Kultuuriministeeriumis algasid täna läbirääkimised tuleva aasta palga küsimuses. Kui palju valitsus soovidele vastu tuleb, selgub juba neljapäeval, kuid aeg kokkuleppele jõudmiseks on napp, sest kümne päeva pärast esitatakse järgmise aasta eelarve Riigikogule, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Peamiseks küsimuseks kerkib palgatõusu sidumine töötajate arvu vähendamisega, sest kultuurisektoris on riigilt palka saavaid töötajaid 4000.

"Kui tihtipeale räägitakse ametnike armeest, siis kultuuri puhul on ametnikke raske tuvastada. Siit leiame 75 inimest, aga nende ülesanne on tugi raamatukogudele, muusemidele, teatritele, konstertorganisatsioonidele ja nendest märkimisväärne osa on ERRi töötajad," märkis kultuuriminister Indrek Saar. Tema sõnul on see kui palju tegelikult on võimalik nendes asutustes inimesi vähendada, üks läbirääkimiste olulisi raskuspunkte.

Toimetaja: Kertu LoideHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: