Arhitektuuribiennaal esitleb tantsuetendust "kehaEHITABkeha" ({{commentsTotal}})

Maarja Tõnissoni tantsuetendus
Maarja Tõnissoni tantsuetendus "kehaEHITABkeha" Autor/allikas: Eesti Arhitektuurikeskus

Tallinna Arhitektuuribiennaali kuraatorinäitusel “Keha ehitus / Body Building” toimub neljapäeval, 17. septembril kell 19 tantsulavastuse kehaEHITABkeha / bodyBUILDINGbody esietendus.

Maarja Tõnissoni performatiivne tantsulavastus toimub näituse kontekstis ning loob meelelis-ruumilise kollaaži liikumise, heli, video ning näituse installatsioonide vahel Eesti Arhitektuurimuuseumis.

Lavastus tekitab aistingulise ruumi, mis kutsub vaataja olukorra keskmesse, kuid jätab vabaduse ringi liikuda nagu tavalisel näitusel. Tantsija juhib meeli kõrgendatud tundlikkusega, et tuua nähtavale nähtamatu – inimkehade ja objektide vahelised seosed, kihid, seisundid. Kõige keskmes on liikuv ja reaktiivne keha, mis koosmõjus keskkonnaga - helid, kehad, video, materjal, ruum - toob esile aistingulised ja tajulised protsessid ning kogemused.

Maarja Tõnisson on vabakutseline tantsukunstnik. Ta lõpetas Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala ning õppis Berliini Kunstide Ülikoolis. 2015 veebruaris esietendus Sõltumatu Tantsu Laval tema esimene soolo "bodySHIFTbody", mis oli ka esimene koostöö Tanel V Kullaga. Maarja looming uurib keha ja meele suhet.

Etendused toimuvad 17. septembril ja 01. oktoobril Eesti Arhitektuurimuuseumis (Ahtri 2) kell 19.00. Pilet 10€ Piletilevist ja kohapeal.

Kuraatoriekskursioonid muuseumis - 20. septembril ja 11. oktoobril, algus kell 16.00.

Lavastaja, esitaja: Maarja Tõnisson
Helilooja, live-elektroonika: Tanel V Kulla
Videokunstnik: Hannes Aasamets
Produtsent: Helen Sürje
Kuraatorid: Sille Pihlak ja Siim Tuksam
Kaasproduktsioon: Eesti Arhitektuurikeskus

bodyBUILDINGbody by Maarja Tõnisson from Maarja Tõnisson on Vimeo.

 

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Eesti Arhitektuurikeskus



Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: