Tallinna Linnateatris jõuab lavale Madis Kõivu näidend "Tagasitulek isa juurde" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Vahur

Tallinna Linnateatris esietendub Madis Kõivu näidend "Tagasitulek isa juurde". Lavastajaks on külalisena Adolf Šapiro.

Esimest korda 1993. aastal Eesti Draamateatris lavastatud näidend on muutunud eesti teatri tüvitekstiks, mille sümboolika ja keele mõistmiseks tundub hädavajalik kohaliku konteksti ja mõtteviisi tundmine.

Lavastaja Adolf Šapiro jaoks on see esimene eesti dramaturgial põhinev lavastus, ehkki koostöö eesti teatriga sai alguse juba 1971. aastal. Šapiro sõnul on iga tema järgnev lavastus siin uus tagasitulek. "Ma tahan iga kord paista uues valguses, mitte korrata vana," ütleb Šapiro.

Näitleja Lembit Ulfsak, kes etenduses peaosas mängib, leiab, et Šapiro ei ole nii kinni sellises "Eesti asjas" - ta lahendab selle globaalsemalt. "Meie muidugi tajume neid Kõivu tekste hoopis teistmoodi, aga ega see ei takista vaatajal samamoodi tajumast, nagu meie mõtleme." Lisaks toob Ulfsak välja, et Adolfil on siin põhiline teene see kujundus ja need sümbolid - kuna ta teksti ei taju nii hästi seda Kõivu keelt, siis siis selle eest vastutame siin meie. "Aga kõik, mis situatsioonis me oleme, mis meid ümbritseb, on juba tema teha."

"Kogu näidend koosneb üleminekutest ühelt ajalt teisele, see on mälestuste voog ning dialoog minevikuga, mida peab kangelane," mõtestab etendust lahti lavastaja Adolf Šapiro. "Seetõttu püüdsime luua ka stsenograafia, mis pöörleks erinevate tähenduste vahel."

Linnateatri Taevalaval esietenduva "Tagasituleku isa juurde" on kujundanud Vladimir Anšon, kostüümikunstnik on Reet Aus

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: