Ott Aardam: see oli minu jaoks võimas metamorfoos, kuidas puidutööstusest saab järsku teater ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

"Terevisioonis" käisid uue hooaja eel külas Ugala teatri loominguline juht Ott Aardam ning dramaturg Liis Aesmaa, et rääkida veidi uuest hooajast, tulevatest lavastustest ning ka põnevast hooaja avaüritusest.

Uue teatrimajaga toimuva kohta ning millal lõpuks sinna tagasi saab, seda Ugala loominguline juht Ott Aardam veel ei tea. "Seda veel praegu tõesti öelda ei oska, millal me sinna sisse pääseme - sellessuhtes läheb aga kõik hästi, sest see koht, kuhu me plaanisime minna, seal on veel viimased asjad asjad teha." Ta toob välja, et vaibad pannakse maha ning see saal on tegelikult väga ilus ja kaasaegsetele nõudmistele igati vastav. "See oli minu jaoks võimas metamorfoos, kuidas puidutööstusest saab järsku teater."

Ugala maja saatuse kohta ütleb Ugala dramaturg Liis Aesmaa kõrvalt kokkuvõtvalt. "Kõik vaidlevad ja meie teeme kunsti."

Järelandmisi ei ole aga selle tõttu tehtud, et nendel oma maja praegu ei ole. "See on pigem tore väljakutse, kuna meil on võimalik mängida saalides, kuhu me muidu ei satu - seal saab teha sellist teatrit, mida suures teatris oleks väga mitteotstarbekas olnud teha," rõhutab Aesmaa.

"Meil on tulemas lavastus välja Viljandi Gümnaasiumi auditooriumis ning Lennukitehases noortelavastus - sellised huvitavad kohad, mida on teatrikülastajale kindlasti huvitav avastada ja näha," lisab Ott Aardam ning Aesmaa toob veel välja, et näiteks Viljandi Gümnaasiumis toimuv etendus rääkibki just haridusest ja sealsetest probleemidest ehk keskkond on saab olema nagu kolmas tegelane.

"Sellel laupäeval on selles uues mängukohas avalavastus "Making of "Kapsapea"" - see on "Kapsapea" loost siis nii-öelda arendus ehk ühest trupist, kes hakkab seda "Kapsapea" lugu tegema ja kuidas nende asjad lähevad, kui nad selle ette võtavad," toob Aardam välja värske enda lavastatud tüki. Liis Aemsaa käis päev tagasi etenduse läbimängu vaatamas ning toob välja, et etenduses on kindlasti rohkem Aardamit kui Lutsu, aga see sümbioos on tema arvates väga huvitav.

Lisaks toimub koostöös Viljandi Music Walkiga Ugala hooaja avaüritus, kus kell 9'st hakkab peale pidu kahes majas - õuepeal olevas telgis ning teatrisaalis. "Astuvad ülesse nii DJ'd meie Ugala poolt kui ka Viljandi Music Walk poolt." Ülesse astub ka täiesti ootamata DJ ehk siis Ugala teatri staažikas näitleja Luule Komissarov enda muusikavalikuga.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: