Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Algas Matsalu Loodusfilmide Festival

Täna alanud 13. Matsalu Loodusfilmide Festival toob Eesti vaatajateni parimad uued loodusfilmid. Kui aastate eest piirdus võistlusprogrammi esitatud linateoste arv paarisajaga, siis tänavu laekus neid 82 riigist üle 800.

Ürituse võistlusprogramm jaguneb kaheks. Kategoorias "Loodus" võistlevad linateosed käsitlevad kindlaid liike ja nende elupaikasid. Kategoorias "Inimene ja loodus", on teemaks aga inimtegevus ja selle mõjud keskkonnale.

"Siin tänavu aasta on meil mitu huvitavat filmi - näiteks salaküttimise ja muu kuritegevuse vastu, mis lindude-loomade vastu pannakse, aga ka eksootikat," toob välja festivali direktor Tiit Mesila.

Pikka aega soome avalik-õiguslikus televisioonis dokumentaalfilmide produtsendina töötanud Irjaleena Eriksson on olnud festivali žüriis juba aastaid. Tema sõnul on kahe võistluskategooria filmide puhul üks suur erinevus. Festivali žürii esimees Irjaleena Eriksson ütleb, et suurim erinevus on, et loomad ei räägi, inimesed aga räägivad. "Nii, et filmides, mis käsitlevad inimest ja loodust on palju kaamera ees rääkijaid."

Kuna Eriksson tegeles aastaid soome televaatajate jaoks uute dokumentaalfilmide otsimisega, kujunesid tal kindlad kriteeriumid selle kohta, mis muudab konkreetse filmi eetrivääriliseks. "Võib-olla üks kõige tähtsamaid asju oli, et neil oleks uus vaatenurk ning et lähenemine oleks teistsugune isegi, kui olime seda looma varem näinud."

Lisaks Lihulale linastuvad Matsalu Loodusfilmide festivali linateosed ka Haapsalus ja Tallinna Loomaaias. Festivali võidufilmid selguvad laupäeva õhtul Lihula kultuurikeskuses.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: