Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Terevisioonis" räägiti Tallinna väiketeatritest

Foto: ERR

Sihtasutuse Vaba Lava juhatuse liige Kristiina Reidolv käis "Terevisiooni" stuudios, et rääkida Tallinna väikteatritest, kelle hulk tänaseks päevaks on kasvanud üle 30, kes pakuvad kõik väga eriilmselist teatrit.

"Need väiketeatrid on tekkinud lainetega - võib öelda, et on olnud kolm väiketeatrite tekkelainet," toob Reidolv välja, et nendeks laineteks oli 90ndate algus, 2000ndate algus ning ka kuskil 2008/2009 aasta. Väiketeatrite puhul on eriline see, et enamikel neist puudub oma maja.

Sellest lähtuvalt lisab Kristiina Reidolv, et neid teatreid on omavahel raske võrrelda ning välja tuua, milline neist võiks kõige parema kavaga sel aasta välja tulla. "Kui vaadata Tallinnas tegutsevaid teatreid, siis nad on väga mitmekesised - on klassikalist sõnateatrit, eksperimentaalteatrit, tantsuteatrit, stand-up'i ning improteatrit."

"Põhiline ühisjoon on see, et nad on enamasti produtsenditeatrit - üks inimene on produtsent, loominguline juht, lisaks ta teeb turundus," leiab ta aga olevat väiketeatrite ühiseks jooneks ehk ametid, mis suuremas teatris on jagatud mitmete kümnete inimeste vahel, on nendest pisikestes teatrites vaid ühe-kahe inimese kanda.

Kui jätaksime Eestisse alles ainult suured teatrid, siis jääksime me Reidolvi sõnutsi ilma kindlasti mitmekesisusest. "Väikesed on need, kes võivad riskida ja kes toovad sageli väga eksperimentaalseid lavastusi välja - kunstilised riskid on väiketeatrite kanda sageli."

"Terevisiooni" meeskonna abiga koostati ka Google Maps abiga kaart, kus on koondatud kõik väiketeatrid (need, kellel puudub oma maja, on paigutatud Snelli tiiki): https://www.google.com/maps/d/edit?mid=zeW7ro4bzZJM.kq-cosS3MuP4

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: