Saaremaa Muuseum tähistab 150. sünnipäeva ({{commentsTotal}})

Foto: Photo: ERR

Nädal aega ja 150 aastat tagasi andis keiser Aleksander oma ukaasiga loa tänase Saaremaa muuseumi asutamiseks.

Praegu tähistataksegi Kuressaare piiskopi-linnuses, mida võib nimetada ehk ka Saaremaa muuseumi kõige tähtsamaks museaaliks, väärikat sünnipäeva uue näituse ja meenutustega muuseumi tegemistest. Tänasel Saaremaa muuseumil on 3 filiaali ning varakambrites ja ekspositsioonides kokku ligi 160 000 museaali. Sel aastal lõppevad ka mitu aastat kestnud ja 3,8 miljonit eurot maksma läinud Kuressaare piiskopilinnuse renoveerimistööd. 150-aastane Saaremaa muuseum on Eestis vanuselt viies muuseum.

Saaremaa muuseumi direktor Endel Püüa ütleb, et Saaremaa muuseumi asutajateks on tegelikult kohalik Balti-Saksa ringkond - kooliõpetajad, arstid ja muud sellised tegelased. "Nad olid küll saksa keelsed ja saksa meelsed, aga samas nad tundsid huvi ka kohaliku eluolu vastu, kohalike muististe vastu ja needsamad mehed selle seltsi asutasidki. Ja Saaremaa Tundmaõppimise Selts sai keiser Aleksandri poolt kinnituse 12. septembril 1865 aastal."

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: