"alastusest enam" kavva pandi lisaetendus ({{commentsTotal}})

"alastusest enam" Autor/allikas: Vaba Lava

Kuna Vaba Lava hooaja avaetendus "alastusest enam" on välja müüdud, lisati mängukavva lisaetendus

Sel laupäeval, 19. septembril esietenduv Vaba Lava 2015/16 hooaja avalavastus "alastusest enam" on tuleb Vaba Lava koostöös Sõltumatu Tantsu Lava ja koreograafi Doris Uhlichiga pühapäeva õhtul kell 22 lisaesitusele.

"Mul on väga hea meel, et just uue hooaja avaetendus on äratanud suurt huvi. See näitab selgelt, et käesoleva hooaja kuraatorid Madli Pesti ja Thomas Frank on tabanud naelapea pihta ning on leidnud just sellised lavastused, mis publikut intrigeerivad. Doris Uhlichi "alastusest enam" on julge ja teatavas mõttes isegi poliitiline seisukohavõtt kehalisuse teemal ühiskonnas," kommenteeris Vaba Lava tegevjuht Kristiina Reidolv. Ta lisas, et esimest korda Vaba Lava ajaloos on kuraatoriprogrammi lavastus tekitanud nii suurt huvi, et juba enne esietendust tuleb kavva panna lisaetendus.

Tunnustatud Austria koreograafi ja etenduskunstniku Doris Uhlichi loodud tantsulavastus „alastusest enam“ toob lavale paarkümmend alasti Eesti tantsijat murdes seeläbi tavaarusaamu, et alasti keha on midagi, mida peab häbenema. Miks aga otsustasid tantsijad end laval alasti võtta? Tantsijana kaasa tegeva Kaie Küünla sõnul ongi oluline muuta stereotüüpe, mis meie ühiskonnas on. "Projekti muutis minu jaoks atraktiivseks koreograafi üleskutse vabastada alasti keha stereotüüpidest. Minu jaoks on alastus alati olnud meeldiv olek ja kontseptsioon ja ehk paneb lavastus ka publiku suhtuma alastusse kui lihtsalt toredasse olekusse, mis ei pea kandma mingit teist sõnumit."

Ka lavastaja Doris Uhlich leiab, et alasti keha on midagi palju enamat kui seksuaalsuse objekt. "Keha on midagi, mille üle peab rõõmu tundma, mitte häbenema," sõnab ta. "Minu lavastuses on kesksel kohal just see, et nii tantsijatel kui publikul oleks lõbus ja kogu laval toimuv annaks positiivse energia ka saalis olevale publikule," rääkis Uhlich.

 

Lavastuses kaasa tegevad tantsijad värvati avaliku castingu teel, lavastaja kohtus trupiga esimest korda eelmisel nädalal. Kuidas on Uhlich rahul Eesti trupiga? "Meie trupp koosneb väga erinevatest inimestest. Meil on professionaalseid tantsijaid, hobitantsijaid kui ka neid, kes tantsuga varasemalt väga suurel määral kokku pole puutunud. See annabki lavastusele põnevust juurde ja näitab, et olenemata, milline on sinu keha, tunne sellest rõõmu," on Uhlich trupiga rahul.

"alastusest enam" on Vaba Lava 2015/2016 hooaja kuraatoriprogrammi avalavastus, selle väljatoomist toetab Tanzquartier Wien‘i rahvusvaheline tantsu ja etenduskunstide võrgustik INTPA, Austria Riigikantselei ja Austria Euroopa, Integratsiooni ja Välisministeerium.

Uue hooaja kuraatoriprogrammi on kokku pannud rahvusvaheline etenduskunstide ekspert Thomas Frank Austriast ning teatriuurija ja -kriitik Madli Pesti, kes valisid avalikule ideekonkursile laekunud 244 projekti hulgast välja 9 lavastust, koondades need pealkirja alla "Tavalised inimesed: alastusest enam". 

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: