Kolm tööd jätkavad võistlemist Veneetsia arhitektuuribiennaalil Eesti esindamise nimel ({{commentsTotal}})

Veneetsia arhitektuuribiennaal.
Veneetsia arhitektuuribiennaal. Autor/allikas: ERR

Täna, 22. septembril kuulutas Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti väljapaneku kuraatorikonkursi žürii võistluse esimese etapi lõppenuks. Avalikustati kolme võistlustöö nimed, mis jätkavad konkureerimist võistluse II etapis. Need on Balti Atlas, Metsik-Wild ja Peatänav.

Eesti Arhitektuurikeskuse korraldatavale rahvusvahelisele konkursile esitati 22 võistlustööd nii Eestist kui mitmest välisriigist. Võistluse eesmärk on leida parim ideekavand, mis tutvustab Eesti arhitektuuri ja linnaehitust ning muudab meie arhitektid ja arhitektuurimõtte maailmas nähtavamaks.

Esimese etapi lõpus välja valitud kolme parima töö autorid kutsutakse nüüd osalema teises etapis, kus tööde esitamise tähtaeg on 19. oktoobril ja lõplikud tulemused teatakse ning võitja avalikustatakse hiljemalt 10. novembril, 2015.

Žürii liige Raul Järg rõõmustas, et välja valitud ideede sekka mahtus nii Euroopa kontekstis aktuaalseid ja intrigeerivaid teemapüstitusi kui Eesti arhitektuurimaastiku valusaid probleeme. "Nüüd on kuraatoritel-autoritel peaaegu kuu aega, et oma ettepanek põhjalikumalt läbi töötada ning leida ka puutepunktid arhitektuuribiennaali tänaseks välja kuulutatud peateemaga," lisas Järg.

Veneetsia 2016. aasta arhitektuuribiennaali peakuraatori, Tšiili arhitekti Alejandro Aravena teemapüstitus biennaalile on "Sõnumeid rindejoonelt" (Reporting from the Front). Aravena kutsub üles uurima, kus asub konkreetse riigi arhitektuurimaastiku rindejoon, kus peetakse kõige olulisemad lahingud ning millised on olnud julged, harjumustest läbi murdvad, kasvõi kõige väiksemaid positiivseid muutusi kaasa toonud lahendused.

Veneetsia XV arhitektuuribiennaali Eesti väljapaneku produtsent ja rahvusvahelise kuraatorivõistluse korraldaja on Eesti Arhitektuurikeskus, kaaskorraldajaks on Eesti Arhitektide Liit, koostööpartnerid kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital, samuti toetavad projekti alati sponsorid erasektorist.

Võistlustöid hindab žürii, kuhu kuuluvad arhitektid Raul Järg, Toomas Tammis (EKA arhitektuuriteaduskonna dekaan), Siim Tuksam (2014 Eesti väljapaneku kaaskuraator), Veronika Valk, Jan Skolimowski ning kunstiajaloolane ja kuraator Maria Arusoo (Eesti Kaasaegse Kunsti Keskuse juhataja).

Eesti on Veneetsia arhitektuuribiennaalil osalenud alatas 2000. aastast, seni kokku seitsmel korral. Viimati, 2014. aastal esindas Eestit Johanna Jõekalda, Johan Tali ja Siim Tuksami kureeritud ekspositsioon "Vaba ruum" (Interspace).

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: