Kuressaare Linnateater sai uue kinotehnika ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Väikeste kinoteatrite digitaliseerimise raames Kuressaare linnateater on saanud tänu Kultuurkapitalile veel eelmisel aastal oli lootus, et koostöös erasektoriga saab Kuressaare linn päris oma kinomaja., siis tänaseks on need lootused läinud luhta. Küll ei jää aga saarlased siiski ilma kaasaegsest kinokunstist. Nimelt kahasse koos investeerisid nii Kultuurkapital kui Kuressaare linn kumbki 50 000 eurot ja soetati Kuressaare linnateatrisse kaasaegne kinonäitamise tehnika. 

Väikeste kinoteatrite digitaliseerimise raames Kuressaare linnateater on saanud tänu Kultuurkapitalile veel eelmisel aastal oli lootus, et koostöös erasektoriga saab Kuressaare linn päris oma kinomaja., siis tänaseks on need lootused läinud luhta - küll aga ei jää saarlased siiski ilma kaasaegsest kinokunstist.

"2014 alguses koos hiidlastega me kirjutasime projekti Kultuurkapitalile Lääne-Eesti saarte maakonnakeskuste kinode digitaliseerimiseks. Me soov oli ikkagi see, et meie linna elanikud ja kõigil Saaremaa elanikel oleks võimalus näha tänapäeval toodetud filme. Muudmoodi me neid poleks näha saanud," ütles Kuressaare linnavalitsuse kultuurinõunik.

Kuressaare linnateatri juht Piret Rauk ütleb, et vaatamata 100 000-lise tehnika soetamisele jään linnateatri saal ikkagi teatrisaaliks ja maja ikka teatrimajaks. Küll palgatakse aga tööle uus inimene, kes kino näitama hakkab, sest Kuresssaare linnateater käib tihti koos oma tehniliste töötajatega külalisetendusi andmas ja ka siis oleks just sobilik aeg kino näitamiseks.

"Kindlasti ma ei julge lubada, et saab olema nädalas üks kindel kino päev. Sest meil on üks teatrisaal, kuhu me mahutame kõik tegevused. Ja kui meil on lavastus välja tulemas, kui on peaproovid, siis on seda ühte kindlat kinopäeva väga keeruline lubada. Millised on mahud ja kuidas hakkab minema, see selgub sellel sügisel," ütles Rauk.

Filmi "Roukli" montaažirežissöör ütles, et võrreldes "Risttuule" esitusega, mis oli siinsamas - siis olid seal tehnilised probleemid, aga nüüd talle tundub, et need on ületatud.

Teatri juht Piret Rauk ütles, et näidatavatele filmidele mingeid zanrimääratlusi nad täpselt paika pole pannud ja kvaliteetfilmide kõrval pole välistatud ka mõni Hollywoodi kassahitt. Küll pidavat aga olema üks kindel reegel, mis seda saali päris kinosaalist eriostab. Nimelt ei hakata selles teatrimajas kunagi pop-corni müüma.

Toimetaja: Kaspar Viilup



Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: