Fotomagistrandid otsivad a-tüüpi väärtusi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Viktor Gurovi, Hedi Jaansoo, Andrus Lauringsoni, Andres Lõo ja Pire Sova ühine Näitus „a“
Viktor Gurovi, Hedi Jaansoo, Andrus Lauringsoni, Andres Lõo ja Pire Sova ühine Näitus „a“ Autor/allikas: Hedi Jaansoo

Draakoni galeriis on avatud Viktor Gurovi, Hedi Jaansoo, Andrus Lauringsoni, Andres Lõo ja Pire Sova ühine näitus "a". Näituse kuraator on Kaisa Eiche.

"Kas nad üldse mõistavad, et me näitame neile a-d?

Kas see on ikka õige mõte niiviisi a-d avalikult demonstreerida? - tunnen end liigselt haavatavana.
Kas palju väikseid a-sid moodustavad ühe suure A või lihtsalt hulga väikseid a-sid?
Kas a, mis mind huvitab, on neile sama oluline?
Kas see on ikka a, mida me neile näitame?
Mida sa näed?
a-d. Vist."

Käesolevale näitusele võib osutada kui eksperimendile, milles osalenud kuue inimese eesmärgiks oli a-tüüpi väärtusega objekti leidmine sümbolsüsteemi illusoorsest korrastatusest mõõdetud aja jooksul. Raskeimaks ülesandeks osutus sisemonoloogi vaigistamine. See-eest oldi teiste vastu üllatavalt empaatilised ja ausad. Eksperiment võib tõenäoliselt ebaõnnestuda muutujate paljususe tõttu.

Viktor Gurov (s. 1989) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonna 2014. aastal ning õpib EKA vabade kunstide magistriõppes fotograafiat. Aasta viibis ta vahetusüliõpilasena Aalto Ülikoolis Helsingis. Ülikooli kõrvalt on töötanud vabakutselise graafilise disainerina ning kujundanud mitmeid näituseid ja katalooge. 2013. aastal võitis ta koos muusik Taavi Tuleviga konkursi "EV 100 – Eesti helis ja pildis”. Viktor Gurov on olnud seotud mitmete kunsti ja avaliku ruumi siduvate projektidega.

Hedi Jaansoo (s. 1989) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia fotograafia eriala bakalaureuseõppe 2014. aastal, täiendanud end vahetusüliõpilasena Norras Bergenis ning õpib hetkel EKA vabade kunstide magistriõppes fotograafiat. Ta on osalenud rühmanäitustel Tallinnas ja Bergenis. Tema kunstipraktikas on olulisel kohal erinevad aspektid igapäevast, selle rütmid ja mustrid; kategooriad, mida justkui ei saa või ei tundu oluline sõnastada. Jaansoo kasutab oma töödes peamiselt fotograafiat ja videot, sageli ka sõnu ning autobiograafilisi elemente.

Andrus Lauringson (s. 1978) on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli 2006. aastal ning õpib EKA vabade kunstide magistriõppes fotograafiat. Ta on osalenud rühmanäitustel Tallinnas, Tartus, Dortmundis, Ankaras ja Arhangelskis ning isiknäitusel Riias. Kasutab oma töödes põhiliselt videot ja fotot.

Andres Lõo (s. 1978) on multimediaalne kunstnik, kel seni toimunud neli isiknäitust ja rida rühmanäitusi, situatsionistlikke aktsioone, preformance'eid jmt. Ta on kirjutanud muusikat filmidele ja teatrietendustele, avaldanud kolm sooloalbumit ning ansamblite koosseisudes veel viis albumit muusikat avangardist avant-popini. Hetkel õpib Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonnas.

Pire Sova (s. 1988) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias tegevuskunsti eriala 2013. aastal ja hetkel õpib EKA vabade kunstide teaduskonnas fotograafiat. Ta on käinud vahetusõpingutel Hollandis ja praktikal Veneetsia biennaalil Eesti paviljonis. Tema kunstnikutegevus hõlmab erinevaid kaasaegse kunsti meediumeid. Oma teostes on ta uurinud inimese sisemaailma ning intuitsiooni, improvisatsiooni ja kontrolli suhteid. Hetkel uurib ta oma magistritöös, milline on ehtsa naiselikkuse väljendus ja esteetika kui eemaldada sellest meeste domineerimise poolt loodud ja meestele suunatud naiselikkus.

Kaisa Eiche (s. 1982) on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli fotograafia eriala 2007. aastal ja õppinud semiootikat Tartu Ülikoolis. On Y-galerii projektijuht 2007. aastast. Kaaskorraldanud kaasaegse kunsti festivali ART IST KUKU NU UT aastatel 2009-2014. Osalenud kunstnikuna grupinäitustel, kirjutanud kaastöid näitusetrükistesse ja kunstikriitikat ajalehtedele. Tema viimane kureeritud näitus "Unistuste linn. Tartu tekstikunst 2002-2015” toimus Tartu Kunstimuuseumis aprillis-mais 2015.
Näitus jääb avatuks 10. oktoobrini 2015.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: