Sõltumatu Tantsu Lava juht Triinu Aron: selle hooaja lõpuks selgub tõde tantsuteatri kohta

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Sõltumatu Tantsu Lava tegevjuht Triinu Aron Autor/allikas: Erakogu

24. septembri Klassikaraadio saates "Delta" käis külas Sõltumatu Tantsu Lava juht Triinu Aron, kes rääkis kaasaega tantsusarja "Premier '16" showing'ust, kus 5 noort tantsukunstnikku näitavad enda kahenädalase residentuuri tulemusi.

"Mul on hea meel, et me täna avame tegelikult Sõltumatu Tantsu Lava 10. hooaja ning avame selle "Premiere '16" ettenäitamisega, mis toimub formaadis greenfield, kus astuvad ülesse tantsukunstnikud, kes on viibinud residentuuris ehk siis saalis, teinud esimesi perioode enda lavastuse toimimiseks," ütles Triinu Aron saatele "Delta". Tänase ürituse raames näitavad need viis koreograafi kahenädalase residentuuri tulemusi esmakordselt publikule ning pärast seda on ka tagasiside, kus publik saab öelda, mida nad nägid.

Pärast seda teeb Sõltumatu Tantsu lava ettepaneku kahele koreograafile, kellega nad saavad edasi minna produktsiooni suunas. "Reaalsus on lihtsalt see, et me ei jaksa viite produktsiooni teha veebruariks," ütleb Aron ning ütleb, et nad on alati teinud tööd kahe koreograafiga ning nende töö ei käi lihtsalt viiest üle. Sel aastal on nad aga veidi formaati muutnud - kui varasemalt on tehtud valik vaid paberil, siis nüüd tehti välja viiene valik ning lasti neid kõigil praktiliselt midagi teha. "Siis me ka näeme, mida need inimesed suudavad laval teha ning seal valime välja kaks."

Nüüd on saanud ka Sõltumatu Tantsu Lava endale oma saali, ning Aron leiab, et selle abil on kindlasti võimalused paranenud. "See on väga oluline, sest ei ole võimalik tantsulavastust isegi välja möelda söögilaua taga - see on äärmiselt oluline, et tekiks stuudioruume ja lavasid, mis oleksid ka tantsule sobilikud." Naljatlevalt lisab ta, et nende saalis on küll olukord, kus lavapinda on 2/3 saalist ning publikule jääb seega vähem ruumi, kui keskmiselt ühele tantsijale.

"Meie ei ole iseenesest loominguline üksus, me oleme administatiivne üksus - meie eesmärk on edendada tantsukunsti. Meile on võimalik esitada ideid - kui see idee vastab tantsukunsti edenedamise mõttele, siis see sobib meile," toob Triinu Aron välja selle, milliseks peab ta Sõltumatu Tantsu Lava positsiooni Eesti tantsumaastikul. "Me püüame enda kogemusele toetudes aru saada, kuivõrd tugevalt on läbi mõeldud see idee, kuivõrd selge on selle koreograafi nägemus," ütleb Aron selgituseks Premieri valikute kohta. Isiklikud eelistused seal olukorras ei oma tähtsust.

Premiere '16 showing toimub 24. septembri õhtul kell 19 Sõltumatu Tantsu lava saalis.

Oleme enda portaalis tutvustanud ka kõiki residentuuris osalenud viite koreograafi, kes üritusel osalevad:

Indrek Hirsnik

Joanna Karoline Kalm

Sylvia Köster

Evelyn Tuul

Maria-Netti Nüganen

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Klassikaraadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: