Keelevõistlus "Tuum" kutsub osalema ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Keelevõistlusel "Tuum" saab iga osaleja panna proovile oma oskuse teha maksimaalselt 200-sõnaline kokkuvõte žürii antud tekstist. Kokkuvõetav tekst avaldatakse 25. septembril kell 8.40 Vikerraadio kodulehel ning viimane aeg oma töö ära saata on 26. septembril kell 19.

Keelevõistluse "Tuum" ühe žüriiliikme Tiit Hennoste sõnul on oskuslik kokkuvõtte tegemine tänapäeva maailmas üha vajalikum. "Kokkuvõte on selline asi, mida tuleb elus kogu aeg teha. Viimasel ajal on lühike kokkuvõte järjest tähtsam ja olulisem, ülikoolides on praegu näiteks väga levinud ühe kuni kolme minuti loengud. "Tuum" on ühest küljest hea harjutamise koht, teisest küljest võimalus teistega võistelda ja auhindki võita," rääkis Hennoste.

"See on selline võistlus, kus tuleb läbi lugeda üks tekst. Paras arvamusloo pikkune tekst ja siis tuleb sellest teha 200-sõnaline kokkuvõte, mis peab andma edasi kõik olulise sellest tekstist ja sinna ei tohi panna kirjutaja arvamust ja ei tohi moonutada teksti. Me soovime teadvustada, kuivõrd oluline funktsionaalne keeleoskus tänapäeva maailmas on," selgitas Tartu Ülikooli keeleteadlane Martin Ehala "Terevisioonis".

Võistlusel saab osaleda üksi või võistkonnana, mille suurus on vaba. Parimatele on rahalised auhinnad: esimene auhind 100 eurot, lisaks mitu teist ja kolmandat auhinda, 50 eurot ja 25 eurot. Eriauhinna saab parim kooliõpilane.

"Tuuma" korraldavad Haridus- ja Teadusministeerium, ERR ning Tartu Ülikooli eesti- ja üldkeeleteaduse instituut koostöös emakeele seltsi ja emakeeleõpetajate seltsiga.

Esmased tulemused selguvad 27. septembri "Vikerhommikus" kell 8.30, lõplikud tulemused on selged 9. oktoobriks. Tulemused ilmuvad Vikerraadio kodulehel.

Osaleda saab siin.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: