Valeri Vinogradov on armunud Siberisse ({{commentsTotal}})

Valeri Vinogradov „Ninotschka“ (detail)
Valeri Vinogradov „Ninotschka“ (detail) Autor/allikas: Tampere maja

Tampere Majas Tartus on avatud Valeri Vinogradovi näitus „Siberiaad“. Näitusel on kunstniku valitud teoseid, mis on valminud tema reisidel Siberisse.

Armunud võimsasse loodusesse, selle piirkonna piiritutesse avarustesse, on Valeri Vinogradov tähelepanuväärse osa oma loomingust pühendanud Siberile. Omsk, Tomsk, Krasnojarski krai, Irkutsk ja Novosibirsk, Vladivostok ja Habarovsk — see pole kaugeltki mitte ammendav loetelu paikadest, kus kunstnik on viibinud. 

Taigas, naftapuurijate ja põhjapõdrakasvatajate juures on kunstnik püsivalt töötanud oma Siberi epopöa kallal, pliiats ja pintsel käes. Ta on oma loomingulistelt retkedelt kaasa toonud sadu visandeid, tuhandeid joonistusi. Tema maastikupildid annavad üllatava täpsusega edasi looduse erinevaid seisundeid ning on imeilusad. „Oluline osa loomingust on pühendatud Siberi loomariigile,“ täpsustab kunstnik.

Vinogradovi minimaalide sarja kohta on öeldud, et „Siberiaad” on fotode, ajaleheväljalõigete ja maalitehnika miksimine fiktiivseks olustikuks, tööde pealkirjad aga on tõeline võllahuumor ning selles seerias võistleb esteetika reaalsuse grotesksusega.

Valeri Vinogradov on sündinud 7. novembril 1952. aastal Moskvas, ta on Eesti Kunstnike Liidu liige ning esinenud enam kui 250 grupi- ja ühisnäitusel ning 41 isiknäitusel Eestis, Belgias, Saksamaal, U.S.A.s ja mujal maailmas.

Tampere Maja galerii on avatud iga päev kell 9–18 aadressil Jaani 4, Tartu. Näituse külastamine on tasuta.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Tampere MajaHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: