TLÜ õppejõud tõi tavale tüki õpetaja Tammikust: ühiskonnas on palju müüte seoses õpetajaametiga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Ülo Josing/ERR

TLÜ õppejõud Priit Kruus tõi lavale tüki "Õpetaja Tammiku rehabiliteerimine". Mees tunnistas, et lavastus pakub kõigile niivõrd palju huvi, et on mitmetel õhtutel välja müüdud.

"Mina hakkasin seda lugu kokku panema selle aasta alguses ja meie eesmärgiks oli kõnetada neid, kes võib-olla mõtlevad õpetajaameti peale kui ka neid, kes juba õpetajana töötavad," rääkis Kruus, kes õpetab ise tulevasi eesti keele ja kirjanduse õpetajaid, vahendas ETV saade "Hommik Anuga".

Mees kogus inspiratsiooni inimestelt, kes on kooliga erineval moel seotud. "Siis ma saingi aru, et meil on ühiskonnas hästi palju müüte seoses õpetajaametiga ja väga paljud müüdid on päris 1990ndatest aastatest. Nii me lõimegi õpetaja koondkuju, keda me nimetame õpetaja Tammikuks," selgitas Kruus.

"Õpetaja Tammiku rehabiliteerimine" on lugu noorest õpetajast, kel on veel hästi meeles oma põhikooliaegsed õpetajad - vana kooli pedagoogid, raudse kaardikepi ja terava ütlemisega. Teda kannustab soov saada heaks õpetajaks, aga mitte muutuda nendesugusteks.

"Ma usun, et õpetaja Tammiku puhul on kõige rabavam see hetk, kui ma avastan, et ta tahab oma tööd tegelikult hästi teha ja jõuda hea tulemuseni. See välismulje, mis meile temast jääb, on ekslik," ütles Kruus.

"Õpetaja Tammiku rehabiliteerimine" on ühest küljest hariv võimalus vaadata, mismoodi paistavad asjad klassi eest. Teisalt on see elust võetud teater. "Me tahame näidata seda, et meie mälestused koolielust on suuresti emotsioonide pealt kujunenud müüdid. Kui me suudame teatrilaval pöörata mündil teise külje, siis see ongi see eesmärk," lubas Kruus.

Etendust mängitakse kohvikus Sinilind ning alates 18. oktoobrist suure publikuhuvi tõttu kino Sõprus saalis. Samuti toimuvad etendused sel sügisel Viljandis, Rakveres, Jõhvis, Kuressaares, Pärnus ja Paides.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: