"Vihma ja kuupaiste lood" kutsuvad kummituslikku maailma ({{commentsTotal}})

Rein Raud
Rein Raud Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Ueda Akinari poeetilised ja kõhedad "Vihma ja kuupaiste lood" kutsuvad lugejat juurdlema ajatute südame- ja moraaliküsimuste üle kummituslikus maailmas, kus miski pole päriselt see, mis paistab. Teos ilmus TLÜ kirjastuse Bibliotheca Asiatica sarjas.

Ueda Akinari (1734-1809) on XVIII sajandi Jaapani õpetlane, luuletaja ja viljakas kirjamees, kelle laiem kuulsus põhinebki 1776. aastal ilmunud tondijuttude kogumikul “Vihma ja kuupaiste lood”, mis ilmus nüüd Rein Raua tõlkes Tallinna Ülikooli kirjastuselt.

Raamatust leiab laia galerii erinevaid inimtüüpe, nii õilsaid ja tarku kui rumalaid ja tühiseid, nagu inimesed ikka on, kõikjal ja läbi aegade.

"Lugeja kistakse tegelastega kaasa kahtlaste piiripealsete olukordade keskele, kus on raske aru saada, kas tegutsevad tondid või inimesed. Isegi kummalisem on raamatu juures aga see, et tegu on väärtkirjandusega, Edo aja ühe esimese tõsise lugemisraamatuga (vastandina pildiraamatule), kus varem kaua aega kesiseks peetud toores elulähedane aines sai Akinari käe all küpse ja mitmekesise kirjandusliku väljenduse. Tondijutt on kooruke, õpetus on iva," on teksti iseloomustanud luuletaja ja tõlkija Kalju Kruusa.

"Vihma ja kuupaiste lood" on klassikalisest jaapani keelest tõlkinud, kommenteerinud ja raamatule saatesõna kirjutanud Rein Raud. Raamatu toimetaja on Alari Allik.

Tondijutte rikastab rohke pildimaterjal.

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: