Otseülekanne lõppes: filmiajaloo konverents Tallinna Ülikooli Supernova kinosaalis ({{commentsTotal}})

{{1443765424000 | amCalendar}}
Balti filmi- ja meediakool
Balti filmi- ja meediakool Autor/allikas: PM/SCANPIX

II rahvusvaheline filmiajaloo konverents "Emerging Screen Sites/Sights: Development of Cinema around the Baltic Sea 1920‒1940" toimub Tallinna Ülikooli SuperNova kinosaalis 1.-2. oktoobril 2015. ERR kultuuriportaal kandis sündmuse mõlemal päeval üle. Edaspidi jääb videosalvestis järelvaatamisse.

Konverentsil keskendutakse teemadele, kuidas ja mida Läänemeremaade riigid filmivaldkonnas vahemikus 1920-1940 rahastama hakkasid, kuidas tuldi toime helifilmi tulekuga seotud raskustega ja kasutati samas uusi avanevaid võimalusi, mida kujutas endast tärkav autorikino ja kuidas pandi algus esimestele paiksetele „filmikoolidele“. Konverents on ingliskeelne, sünkroontõlge eesti keelde.

Reede, 2. oktoober 2015
10.00-11.00 Children of the Sun / Päikese lapsed (Theodor Luts, 1932). Filmi juhatab sisse Jaak Lõhmus.
11.00 Jaak Lõhmus (Estonia / Eesti). Children of the Sun and the Estonian-Finnish Bridge
11.30 Outi Hupaniittu (Finland / Soome). The Suitable Ingredients of Finnish Film and Problem of Bilingualism: The ideology of the Finnish nationalist movement and filmmaking in the 1920s and 1930s
12.00 Irina Novikova (Latvia / Läti). Celluloid Nationalism and Authorship: The Latvian case of Aleksandrs Rusteikis
12.30 Jan Erik Holst (Norway / Norra). Norwegian Advertising films 1920 - 1935: National promotion related to a genre film focus.
13.00 Lõpusõnad

Osalemine tasuta.

Korraldajad: Eesti Filmimuuseum, Eesti Filmiarhiiv, TLÜ Balti Filmi, Meedia, Kunstide ja Kommunikatsiooni Instituut, Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

NB! Neljapäevane kava tuleb kultuuriportaalis järelvaatamisele videona:

Neljapäev, 1. oktoober 2015
11.30 Saabumiskohv ja avasõnad
12.00 Casper Tybjerg (Denmark / Taani). Seeking the Promised Land of Film Art: Victor Sjöström and Carl Theodor Dreyer
12.30 Anne Bachmann (Sweden / Rootsi). George Schnéevoigt and the Sounds of the North: Transnational aspects of Scandinavia’s transition to synchronised sound
13.00 Lõuna
14.00 Ewa Mazierska (Poland-UK / Poola-UK). The Problem of Authorship in the Polish Cinema of the 1930s
14.30 Auksė Kancerevičiūtė (Lithuania / Leedu). First Film Schools and Production Companies in Lithuania between 1920-1940
15.00 Kohvipaus
15.15 Ivi Tomingas (Estonia / Eesti). Eesti Kultuurfilm: The start of state-run film production in Estonia
15.45 Emese Egey (Hungary / Ungari). Cinema Newsreels in Hungary between the Two World Wars

Toimetaja: Valner Valme



Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: