Tallinna teisipäev toob Peeter Lauritsa näituse ({{commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Täna toimub Tallinna teisipäev, mil pealinna kunstigaleriid pakuvad külastajaile eriprogramme, avavad uusi näitusi ja on lahti tavapärasest pikemalt.

Vaal Galeriis esineb uue näitusega fotokunstnik Peeter Laurits, mis avatakse näituse sarjas "Codex naturalis". Tegemist on erinevate valdkondade loomeinimeste ühistes aruteludes ja esinemistes sündinud koostööprotsessiga, vahendas "Aktuaalne kaamera". Tegijate sõnul juhatab näitus vaatajaid mitmiktajuliste nägemuste tsooni, mida vormib maagilise sõna metsik esteetika.

Peeter Lauritsa sõnul on tema näituse peategelane ürask ja tema tekitatud kirjamustrid. "Ta katakombid meenutavad kirja ja ongi mingis mõttes kiri. Ma arvan, et me kõik oleme lapsepõlves üritanud tõlgendada ja aru saada, mis sinna on kirjutatud ja kuna see näitus ja üldse "Codex naturalise" sari tegeleb eluslooduse intellektuaalse, kirjalise ja lingvistilise poolega, siis ta on meile täiesti asendamatuks peategelaseks," rääkis Laurits.

Laurits kasutab teoste loomisel muuhulgas ka 19. sajandist pärit plaatina pallaadiumtrükki, mille märksõnaks on totaalne juhuslikkus ja orgaanilisus, kuna teose paberile kandmiseks kasutatakse päikesekiirgust.

"Oma esteetikat ma olen kogu aeg laenanud loodusest, see on täiesti ammendamatu varasal. Aga selles näituses ma olen palju kasutanud ka sellist tehnoloogilist esteetikat, neid kokku paaritanud. Kusjuures see ei ole üldse raske, sest meie tehnoloogiad on mahaviksitud loodusest ja tundub, et mõlemad tuginevad tegelikult sarnastele arhetüüpidele," ütles kunstnik.

Näitus VAAL galeriis jääb avatuks oktoobri lõpuni.

Toimetaja: Kertu LoideHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: