Maarja Nuut ehmatab ühendriikide publikut müstiliste lugudega ({{commentsTotal}})

Foto: ERR / Ülo Josing

USA-s kontserdituuril viibiva Eesti pärimusmuusiku Maarja Nuudi sõnul on tema ringreis möödunud meeleolukamalt, kui ta oli oodanud. Esimest korda ühendriikides viibiv Nuut esines eile õhtul pealinnas Washingtonis.

Maarja Nuut alustas oma kontserti Washingtonis lühikese selgitusega Eesti kohta, mille tähendus kasvas iga väikse jutukesega, mida ta muusikapalade vahel rääkis. Näiteks: „Ma tulen Eestist, pisikesest riigist Euroopa põhjapool, kus poolt kogu maast katavad metsad.“

Maarja Nuut mängis viiulit, laulis, tantsis ning tekitas kontserdisaalis müstilise õhkkonna, kus rahvalugudest-lauludest käisid läbi väiksed kuradikesed, maailma loonud siidisuleline lind, hobusele hundi kallale ässitamine ja oma sõsara tapnud õed.

„Tundub, et tänapäeval ei julgeta rääkida sellistest veidi kurvematest ja karmimatest teemadest.,“ rääkis Nuut AK-le. „Ja tihtipeale, läbi nende kontsertide, on mulle jäänud mulje, et inimesed tegelikult väga vajavad seda, et läbi mõelda ja mõtestada need teemad. Siis on palju lihtsam päris-asjadega edasi minna. Et tegelikult igal pool traditsioonides on needsamad lood olemas olnud.

Võib-olla siin ühiskonnas on veel eriti palju pealtnäha väga suurt positiivsust ja naeratamist. Kui keegi nüüd tuleb ja räägib täitsa tuimalt, kuidas kaks õde tapavad kolmanda ära, siis see alguses tekitab ebaturvalise tsooni. Aga mulle tundub, et see läheb inimestele väga hästi peale. Millegipärast.“

Oma esimest ühendriikides käiku, teiste hulgas kontserte nii USA ühes otsas Chicagos, kui teises otsas New Mexicos peab Nuut meeleolukaks ning arendavaks.

„Järjestikkustel kontserditel sa tõesti astudki iga õhtu uue publiku ette ja see kõik hakkab jooksma mõnusamalt ja mõnusamalt,“ leidis Nuut.

Maarja Nuudi eilne kontsert oli tema üheteistkümne esinemisega kontserdituuri üks viimaseid, täna astub ta veel üles New Yorgis ja reedel Torontos, Kanadas.

Toimetaja: Mari KartauHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: