Alustab Eesti Filharmoonia Kammerkoori uus hooaeg ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: kaader videost

Eesti Filharmoonia Kammerkoori uus hooaeg toob fookusse rohkelt eesti muusikat.

Avakontserdil esitatakse Mirjam Tally ja Ülo Kriguli uudisteosed, mis mõlemad on inspireeritud luulest ja loodusest. Mirjam Tally „Puudekummardajate maa" segakoorile, lindile ja pärimus-instrumentidele on kirjutatud Kristiina Ehini sõnadele. Ülo Kriguli „Vesi ise" segakoorile ja fonogrammile, mis põhineb Ilmar Laabani sürrealistlikul häälutusel. Kammerkoori peadirigendi Kaspars Putninši sõnul on selle hooaja märk-sõnadeks traditsioonid ja eksperimendid ning teda rõõmustab hea koostöö eesti heliloojatega.

Helilooja Ülo Krigul toob välja, et ta püüdis seda kirjutades ühendada endas kogemused, mis ta on saanud meditatsioonirännakutelt kogemustega ning samuti, mis ta on saanud kontsertsaalimuusikat kirjutades. "See lugu koosneb see põhineb kahel algelemendil maal ja veel - teose fonogramm on salvestatud, kasutades meie maakera liikumisest tulenevaid helikõrguseid ning Ilmar Laabanilt laenatud tekst "Vesi ise" laseb jälle veel voolata."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: