Lastekirjanduse Keskuses on eksponeeritud teosel "Alice Imedemaal" põhinevad tööd ({{commentsTotal}})

Foto: outnow.ch

Olgugi, et juba 150 aastat vana, annab "Alice Imedemaal" jätkuvalt ainest nii kunstnikele, muusikutele kui filmitegijaile. Lastekirjanduse Keskuses eksponeeritud tööd on valminud spetsiaalselt selle näituse jaoks. Autorite seas on nii naabreid Lätist, Leedust ja Soomest, kui ka kaugemalt, Iraanist ja Iisraelist.

Kunstnik Viive Noor toob välja, et Alice on kunstnikele väga magus teema ning isegi mitte vaid illustraatoritele. "Võib-olla teda ei ole nii huvitav lugeda - ma mäletan, et minule seda lugeda üldse ei meeldinud, aga ta on niivõrd fantaasiarikas, et ta annab nii palju võimalusi kunstnikule oma fantaasiat rakendada nendes piirides ja üle nende piiride." Ta lisab, et igaüks näeb oma Alice't oma maailmas.

Illustraatorite lemmikpeatükk raamatust on teejoomine. Sellest on inspireeritud ka näituse pealkiri "It's always tea-time" - "Alati on tee-aeg".

"See seltskond on hullumeelne - Kübarameister, Irvik-kass, Alice, unihiir. Nad on kõik niivõrd eredad, ainulaadsed. Lisaks toob Viive Noor välja, et tema meeldib lause, mis Alice on öelnud: "Vahel usun ma enne hommikusööki 6 võimatut asja". "Ma arvan, et kõik need kunstnikud on uskunud mitte ainult 6, vaid rohkemat võimatut asja."

Illustratsioonide kõrval on väljas ka samateemaline rahvusvaheline nukunäitus, kus Imedemaa värvikad tegelased oleks erinevate nukukunstnike käe all justkui ellu ärganud.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: