Draamateatris jõuab lavale Moriere'i "Tartuffe" ({{commentsTotal}})

Foto: Eesti Draamateater

Eesti Draamateatris jõuab publiku ette Moliere'i aegumatu komöödia "Tartüffe". Lavastaja Lembit Petersonil on see juba viies Moliere'i lavastamine.

Lavastaja sõnul võimaldab prantsuse klassiku looming tal läbi teatrivormi ligineda tõestele asjadele inimloomuses.

"Ta käsitleb ju kõiki mõõtmeid, mis inimese elus ette tulevad - nii vaimseid kui eetilisi kui hingelisi kui füüsilisi", ütleb Lembit Peterson ning toob lisaks välja, et võibolla tema Moliere on selline teatav kompromissitu tõetaotlus või ihalus, mis on köitnud teda läbi aastate.

Tartuffe'i loo keskne teema on silmakirjalikkus ja tema siirded ning võimalused, kuidas neist lahti saada.

"Moliere lihtsalt osutab nendele punktidele, mis talle väga haiget tegid ja ta naerab silmakirjalikkuse üle - see naer ei ole alati lõbus," sõnab Peterson.

Lembit Peterson leiab, et August Sanga kuuekümnendail aastail tehtud värsstõlge on hästi mõistetav ka tänasele vaatajale ning trupi ülesanne on prantsuse aleksandriini eesti keeles võimalikult loomulikult esitada.

"Üks oht on küll selles, kuidas seda värssi kõnelda laval - kuidas eesti keeles panna Aleksandriin kõlama nii, et mõte sealt tagant ilusti välja tuleb." tõdeb Lembit Peterson. "Et ta ei jääks tühjaks ooperlikuks värsikõnelemiseks ja teiseks muidugi ka see, kuidas leida see stiil, et kogu mäng ajastu või stiliseeritud parukate taha ära ei kaoks."

Lavastuse kunstnik on Lu Blumenfeld, liikumisjuht Tiina Mölder ning muusikaline kujundaja Marius Peterson. Mängivad Maria Klenskaja, Rein Oja, Liina Olmaru, Hilje Murel, Uku Uusberg, Marius Peterson ning mitmed teised Draamateatri ja Theatrumi näitlejad.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: