Musica Sacra: "Muusikalised lilled" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ines Maidre
Ines Maidre Autor/allikas: Pärnu Ooper

Musica Sacra sari jätkab laupäeval, 3. oktoobril kell 16.00, kui organist Ines Maidre esitab Pärnu Eliisabeti kirikus kava "Muusikalised lilled".

Muusikalise lille metafoor sai tuntuks 17. sajandi Itaalias pärast seda, kui Frescobaldi avaldas liturgiliste lühipalade kogumiku Fiori musicali. Kolm sajandit hiljem nimetas ka prantsuse helilooja Tournemire oma liturgiliste miniatuuride tsükli poeetiliselt väikesteks lilledeks.

Lillede võlumaailma kujundiga võrreldi muusikat, mis sisaldas ohtralt pidesid, elegantsed trillereid ja muid figuratsioone. Näiteks Tournemire fantaasiarikaste helimaalingute tunnuseks on nõtke meloodiajoonisega gregooriuse koraalid ja graatsiliselt õilmitsev ornament.

Ines Maidre on üks tunnustatumaid eesti organiste, kelle tõlgenduses kõlavad meisterlikult nii varane barokk-, romantiline kui ka tänapäeva muusika. Alates aastast 1992 elab ja töötab ta Norras Bergeni Muusikaakadeemia dotsendina ning tegutseb ansambli Musica Celines klavessinisti-organistina. Tänu sagedastele kontsertidele ja meistrikursustele on Maidre tihedas kontaktis ka eesti muusikaeluga. Alates 2014. aastast on ta Pärnu Orelifestivali kunstiline juht.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Pärnu Ooper

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: